رئیس پلیس فتا استان خراسان‌رضوی از شناسایی 2 دانش آموز به‌عنوان عاملان ساخت ربات‌های هراس انگیز در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، سرهنگ جواد جهانشیرى با اعلام این خبر اظهار داشت: در پى رصد و پایش فضاى سایبرى توسط تیم کارشناسان رصد اداره تشخیص و پیشگیرى از جرایم سایبرى استان، مشخص شد رباتى تحت عنوان یکى از بازى‌هاى پر سر و‌ صدا در یکى از شبکه‌هاى اجتماعى اقدام به فعالیت کرده و این موضوع سبب ترس و اضطراب تعدادى از والدین و دانش‌آموزان در یکى از مدارس شهر مشهد شده بود.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا در ادامه روند شناسایى عاملین طراحى ربات مذکور موفق به شناسایى 2 دانش‌آموز مشهدى شدند. سازندگان ربات مذکور که دو برادر 15 و 13 ساله بودند در مواجهه با ادله فنى ضمن اذعان به ساخت ربات،‌ علت انجام این کار را تفریح و شوخى با دوستان هم سن و سال خود بیان کرده و از مجرمانه‌بودن این اقدام اظهار بى‌اطلاعى مى‌کردند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان‌رضوی در همین رابطه، ایجاد هرگونه ربات و یا کانال با اسامى خاص که سبب تشویش اذهان عمومى خواهد شد را جرم خواند و گفت: والدین همانطور که در فضاى واقعى از فرزندان خود صیانت و مراقبت مى‌‌کنند در شبکه های اجتماعی نیز مراقب رفتار فرزند خود باشند و با ارائه آگاهى به فرزندان، این عزیزان را از مخاطرات فضاى سایبر حفظ کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج