شهردار رشت گفت: بیان جایگاه حقوق سومین جشنواره فرهنگی اختتامیه شهروندی از سوی اصحاب هنر یک ضرورت است

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود نصرتی در مراسم افتتاحیه سومین جشنواره فرهنگی هنری فجر در مجتمع خانم الانبیا(ص) رشت اظهار کرد: نگاه فرهنگی ایثار و شهادت در شهر رشت همواره پیشتاز بوده و هست.

وی افزود: اگر ما به دنبال فرهنگسراها و خانه های فرهنگی در شهر هستیم در حقیقت به دنبال تحقق جایگاه حقوق شهروندی می باشیم.

نصرتی اذعان داشت: فرهنگ با نگاه های متفاوت و تنوع در عرصه های گوناگون بروز و ظهور پیدا می کند و نگاه فرهنگی ایثار و شهادت در شهر رشت همواره پیشتاز بوده و هست.

راه اندازی اتاق شکوفایی با زیر مجموعه ۶ کارگروه

وی با تاکید بر راه اندازی اتاق شکوفایی با زیر مجموعه ۶ کارگروه تصریح کرد: یکی از این کارگروهها، کارگروه فرهنگ و هنر است، لذا اگر ما به دنبال فرهنگسراها و خانه های فرهنگی در شهر هستیم در حقیقت به دنبال تحقق جایگاه حقوق شهروندی می باشیم.

جشنواره فرهنگی و هنری رشت

شهردار رشت با اشاره به ضرورت بیان جایگاه حقوق شهروندی از سوی اصحاب هنر خاطرنشان کرد: مقوله فرهنگ از نگاه دهه فجر برای شهرداریها و اعضای شورا یک اصل و اساس است، بنابراین برای تحقق حقوق شهروندی و کنارهم خوب زندگی کردن برای شهری که از یک نماد فرهنگی کامل و شایسته برخوردار می باشد، دست یافتنی است

انصاری معاون سیاسی امنیتی فرمانداری رشت خیز در این مراسم هنر را ملجا انسان خواند و گفت: هنرمندان پیشه مقدس جهان آرایی را انتخاب و بدان مشغول هستند.

انصاری با قدردانی از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آدمیان در این دنیای خاکی به دو فعالیت جهان آرایی یا جهان داری مشغول هستند اما هنرمندان پیشه مقدس جهان آرایی را انتخاب و بدان مشغول هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج