شهردار اصفهان گفت: در صورتی که خواهان افزایش بهره وری هستیم چاره ای جز نوآوری در اجرا و خلاقیت های جدید نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، قدرت الله نوروزی در آیین تکریم و معارفه خدمتگزاران مردم در شهرداری بیان کرد: مردم ما با تلاش خویش  نظام جدیدی را با نام جمهوری اسلامی ایجاد کردند. مجموعه شهرداری اصفهان نیز در این ایام برنامه هایی برای افزایش شادی و نشاط در شهر  دارد. 

وی با اشاره به تکریم و معارفه سه تن از مدیران شهرداری تصریح کرد: هر کدام از مدیران این سه بخش باید نقش مهمی در امر توسعه شهر و فضای مساعد برای زندگی بهتر در شهر اصفهان را فراهم کنند. برخی از این ادارت در گذشته در  دو اداره فعالیت می کردند که در چارت جدید سازمانی در یک اداره به کار مشغول می شوند. به عنوان مثال مرکز خلاقیت با مرکز نوآوری های شهرداری ادغام شده است.

شهردار اصفهان با اشاره به لزوم افزایش بهره‌وری ادامه داد: ناگزیریم در امر خلاقیت و نوآوری در تمام عرصه ها توجه بیشتری داشته باشیم چرا که اگر خواهان افزایش بهره وری هستیم چاره ای جز نوآوری در اجرا و خلاقیت های جدید نداریم. بنابراین معتقدیم اداره خلاقیت نقش بسیار کلیدی در امر توسعه و کمک رسانی فکری به همه بخش ها دارد و یکی از بازوان حوزه برنامه ریزی در حوزه دفتر شهرداری و تمام شهرداری خواهد بود.

وی اضافه کرد: این اداره یکی از بازوهای مهم برنامه ریزی در حوزه دفتر شهردار و کل شهرداری خواهد بود و باید برای رسیدن به اهداف برسیم مرکزی خلاق، نوآور با استفاده از همه امکانات و جلب مشارکت مردم در جهت حل مشکلات داشته باشیم.

 آیین تکریم در شهرداری

نوروزی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف خود به صورت خلاقانه و با ابزار و راه های نوین، نیاز به مرکزی خلاق و نوآور داریم، ادامه داد: این مرکز باید با استفاده از تمام امکانات مانند جلب مشارکت مردم در ارائه راهکارهای جدید بتواند برای مشکلاتی که هرکدام پیچیدگی های خاص خودش را دارد برنامه ریزی کند. بنابراین از نیرویی باید استفاده می شد که بتواند با مردم ارتباط داشته و نظام پیشنهادات و استفاده از اشخاص بیرون از سازمان را به خوبی رهبری کند. همچنین با استفاده از این نظرات و ارتباط با صاحبان ایده بتواند راهکارهایی برای مشکلات پیدا کند. البته این موضوع کار سنگینی است و به یک فرد باعلاقه، پشتکار و دانش کافی نیاز دارد.

شهردار اصفهان اضافه کرد: در وضعیت دنیای کنونی چاره ای جز ابتکار و خلاقیت و نوآوری برای حل مسائل نیست.

باید از دستاوردهای خواهرخواندگی به نحو مطلوب استفاده کرد

شهردار اصفهان در ادامه با اشاره به انتصاب جدید مدیر روابط بین الملل شهرداری اصفهان، گفت: از نام روابط بین الملل پیداست که باید بتوانیم با دنیای دیگر ارتباط خوبی داشته باشیم. باید بتوانیم با ارتباط با سایر کشورها در حوزه شهری هم افزایی داشته و با نگاهی برد_برد در عرصه سرمایه گذاری، آموزشی و فرهنگی بهره های لازم را ببریم. در این صورت دارایی های ما که موضوع مهمی برای صدور مولفه های فرهنگی است می‌تواند برای شهر اصفهان ثروت آفرین باشد.

نوروزی گفت: به نظر می رسد یکی از بخش هایی که در دوران گذشته در شهرداری اصفهان درست به آن نگاه و استفاده نشده است واحد اداره روابط بین الملل است. درست است که با ۱۴ کشور خواهرخوانده هستیم اما مشخص نیست ثمره این خواهر خواندگی ها چه بوده، چه دستاوردهایی داشته و در آینده چه انتظاری از این خواهرخواندگی داریم؟ خواهرخواندگی برای چه منظور، برای حل کدام مسئله و برای تقویت کدام بخش از کار بوجود آمده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج