رئیس گروه برنامه ریزی، جذب وحفظ اهداکنندگان در فصل سرما نیاز به 7 روز ذخیره خون می باشد، گفت: هم اکنون جهت ذخیره 7 روز خون کمک به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خون از مردم نوعدوست گیلانی دعوت می شود با حضور در انتقال خون گرمی بخش زندگی بیماران در فصل سرما باشند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، گیتی ایزدی پور رئیس گروه برنامه ریزی،جذب وحفظ اهداکنندگان اداره کل انتقال خون گیلان با بیان اینکه در فصل سرما نیاز به 7 روز ذخیره خون می باشد گفت: هم اکنون جهت ذخیره 7 روز خون کمک به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خون  از مردم نوعدوست گیلانی دعوت می شود با حضور در انتقال خون گرمی بخش زندگی بیماران در فصل سرما باشند.

 ایزدی پور خاطرنشان کرد: از مردم نوعدوست گیلانی بخصوص مراجعه کنندگانی که برای اهدای خون و کمک به زلزله زدگان کرمانشاه بصورت حضوری ثبت نام کرده بودند جهت سهولت در پذیرش  دعوت می شود به انتقال خون گیلان و پایگاههای شهرستانها مراجعه نمایند.

 وی به اهمیت پلاکت  و مزیت تهیه سینگل پلاکت در درمان بیماران سرطانی اشاره کرد و افزود: از اهداکنندگان عزیزی که همیشه در صف کمک به همنوع نیازمند به خون قرار گرفتند دعوت می کنیم جهت کمک به بیماران سرطانی در لیست داوطلبین اهدای پلاکت ثبت نام نمایند.

افزایش 12 و 9 دهم درصدی اهدای خون در10 ماهه گذشته

 رئیس گروه برنامه ریزی،جذب وحفظ اهداکنندگان اداره کل انتقال خون گیلان از افزایش 12 و 9 دهم درصدی اهدای خون در10 ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد و عنوان کرد : در 10 ماه گذشته 70 هزار و 353 نفر موفق به اهدای خون شدند که نسبت به سال گذشته 9/12 درصد رشد داشته ایم.

گیتی ایزدی پور

ایزدی پور به حضور گسترده بانوان اشاره کرد و اظهار داشت: در ده ماهه گذشته دو هزار و 999 نفر بانوان اهدای خون داشته اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 38 درصد افزایش مشاهده می شود.

وی ادامه داد: در ده ماهه گذشته از بین تعداد 70 هزار و 353  نفر که موفق به اهدای خون شدند، تعداد  67 هزار و 354 نفر مرد، 11هزار و 949 نفر باراولی ، 19 هزار و 70 نفر باسابقه و 39 هزار و 334 نفر مستمر بوده اند که در هر کدام از این گروهها با افزایش قابل توجه ای روبه رو بوده ایم.

گیلان به علت گردشگر پذیربودن، آمار بالای جراحی های قلب و عروق، تصادفات، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزء استان های نخست ایران از نظر مصرف فرآورده های خونی است.

در ضمن اهداکنندگان گرامی برای صرفه جویی در وقت می توانند ابتدا در سایت سازمان انتقال خون ثبت نام و در ساعت تعیین شده به پایگاه انتقال خون مراجعه کنند.

برای ثبت نام در نوبت دهی اینترنتی نیز به سایت سازمان انتقال خون به آدرسhttp://nobatdehi.ibto.ir/Nobat/DaryaftNobatInterneti4 مراجعه نمایند.

ساعات کاری پایگاه ها:

پایگاه رشت از ۷:۳۰ صبح الی 18:30

سایر پایگاه ها: از ساعت ۷:۳۰ صبح الی 13:30

سایر پایگاه های انتقال خون شهرستانهای گیلان:

لاهیجان، بندرانزلی، تالش، آستارا، فومن، لنگرود و رودسر

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج