مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان از برفروبی بیش از 1200کیلومتر از راه های استان طی 48 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد رضا نازک افزود: با تلاش بی وقفه  و شبانه روزی راهداران استان گیلان به 83 خودرو در محورهای کوهستانی اسالم-خلخال، فومن-ماسوله، سیاهکل-دیلمان، ماسال–گیلوان، توتکابن-قوشه لانه، رستم آباد–رودبار و آزاد راه رشت-قزوین امداد رسانی شد.

نازک کار گفت: بیشترین بارش های برف در محورهای سیاهکل-دیلمان با 1 متر و 70سانتیمتر، ارتفاعات دیلمان با 1 متر و 10 سانتیمتر و ارتفاعات کلیشم و ویه در ارتفاعات شهرستان رودبار به ارتفاع 1 متر گزارش شده است.

برفروبی راه های گیلان

این مسئول در خصوص بارشهای برف صورت پذیرفته در سایر محورهای کوهستانی استان افزود: در ارتفاعات اسالم به خلخال 90 سانتیمتر-پونل- خلخال 80تا 90 سانتیمتر-حشمت آباد رودبار 80 سانتیمتر، لات محله رودسر بین 30 تا 50 سانتیمترف اشکورات رودسر و امامزاده ابراهیم بین 30تا 40 سانتیمتر و ماسوله نیز 20تا 25 سانتیمتر گزارش شده است.

رانندگان از ترددهای غیر ضروری خودداری نمایند

وی خاطر نشان کرد: 41 اکیپ راهداری با تعداد 274 دستگاه ماشین‌آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک ضمن استقرار در 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار در استان بطور مستمر و شبانه روزی آماده مقابله با  بحران برف می باشند.

نازک کار در ادامه از رانندگان خواست از ترددهای غیر ضروری خودداری نمایند و از رانندگانی که قصد تردد در محورهای استان را دارند درخواست می شود وسیله نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی و زمستانی به ویژه زنجیر چرخ مجهز نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج