مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: از کل جمعیت استان لرستان، حدود یک‌میلیون و 100 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، شاهدخت فتحی بیرانوند در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل بیمه سلامت استان لرستان برگزار شد، گفت: از کل جمعیت استان لرستان که حدود یک‌میلیون و 800 هزار نفر است، حدود یک‌میلیون و 100 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان، ادامه داد: کسانی که سالیانه مبلغ 240 هزار تومان بابت حق بیمه به این سازمان پرداخت کنند می‌توانند از خدمات دفترچه‌ بیمه سلامت در مراکز درمانی دولتی و خصوصی بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان افزود: کسانی که حق عضویت بیمه پرداخت نمی‌کنند از خدمات محروم نمی‌شوند اما، فقط می‌توانند از دفترچه‌های بیمه سلامت در مراکز دولتی استفاده کنند.

فتحی بیرانوند در بخشی از سخنان خود، با بیان اینکه طی چند روز گذشته مبلغ 60 میلیارد تومان جهت پرداخت مطالبات مراکز درمانی استان جذب کرده‌ایم، افزود: از این مبلغ 38 میلیارد تومان به بخش دارویی، 11 میلیارد تومان به بخش بستری و مبلغ 11 میلیارد تومان دیگر نیز به بخش خصوصی پرداخت‌شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان با بیان اینکه بدهی معوق این سازمان به مراکز درمانی، داروخانه‌ها و غیره و ذلک در لرستان به 12 ماه رسیده بود، افزود: این بدهی باعث شد، نارضایتی مراکز درمانی، بیماران و بیمارستان‌ها به وجود بیاید.

وی با بیان اینکه طی سه ماه گذشته مبلغ 167 میلیارد تومان جهت پرداخت مطالبات جذب کرده‌ایم، افزود: با جذب این اعتبارات طلب داروخانه‌های بخش خصوصی استان را تا شهریورماه سال جاری تسویه نموده‌ایم و طلب بیمارستان‌های استان را نیز تا خردادماه تسویه کرده‌ایم.

بیش از 2 سوم مردم لرستان، تحت پوشش خدمات بیمه سلامت هستند

مدیرکل بیمه سلامت لرستان همچنین با تاکید بر اینکه از کل جمعیت مردم استان لرستان که حدود یک‌میلیون و 800 هزار نفر است، حدود یک‌میلیون و 100 هزار نفر بیمه‌شده بیمه سلامت هستند، افزود: 680 هزار نفر از این جمعیت روستاییان، 250 هزار نفر صندوق بیمه همگانی و 184 هزار نفر نیز صندوق کارکنان دولت و سایر اقشار تشکیل می‌دهند.

بیمه سلامت

شاهدخت فتحی بیرانوند با بیان اینکه از کل جمعیت بیمه‌شده استان لرستان تعداد هزار و 281 بیمار خاص وجود دارد، خاطرنشان کرد: این تعداد اندک، مبلغ 7 درصد بدهی‌های اداره کل بیمه سلامت لرستان به مراکز درمانی را شامل می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج