معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای کردستان گفت:امروز صبح شاهد مسدود شدن ١٥٠ روستا در سطح استان بودیم که با تلاش عوامل راهداری تا اواخر وقت امروز راه ٨٠ روستابازگشایی شده و ٧٠ روستا مسدود می باشد که انشاالله فردا بازگشایی خواهند شد.

محمد راشدمدرس گرجی درگفتگوی اختصاصی با خبرگزاری موج کردستان درساعت پایانی امروز (8بهمن )گفت: با توجه به بارشها،امروز صبح شاهد مسدود شدن ١٥٠ روستا در سطح استان بودیم که با تلاش عوامل راهداری تا اواخر وقت امروز راه ٨٠ روستابازگشایی شده و ٧٠ روستا مسدود می باشد که انشاالله فردا بازگشایی خواهند شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان کردستان اظهار داشت:از غروب جمعه بارش برف در  کردستان آغاز شد که با توجه به آمادگی کامل عوامل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در طول راههای استان، در اکثر راههای استان عملیات برف روبی و نمک پاشی در چندین نوبت انجام گرفت و با تلاش عوامل راهداری طی ٤٨ ساعت گذشته هیچ محور بین شهری مسدود نگردید فقط در مقاطعی از مسیرها بویژه در گردنه ها تردد با زنجیر چرخ امکانپذیر شد.

 هم اکنون نیز تردد در بیشتر گردنه های استان بویژه در محورهای سقز-بانه،سقز-مریوان،سروآباد-اورامان ،بیجار -دیواندره و بیجار-تکاب  با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

مدرس گرجی اضافه کرد:همچنین طی این مدت حدود ٣٠٠٠ کیلومتر عملیات برفروبی و بالغ بر ٢٠٠٠ تن شن و نمک مصرف شده است. توسط عوامل راهداری به حدود ١٥٠ وسیله نقلیه امدادرسانی و بالغ بر ٢٠٠ نفر در راهدارخانه های استان اسکان داده شدند.

برف روبی درکردستان

بسیج کلیه امکانات وعوامل راهداری استان

معاون راهداری اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای کردستان گفت:تعداد ٣٥٠ نفراز عوامل راهداری و ٣٠٠ دستگاه ماشین آلات راهداری در قالب ٤٠ اکیپ در محورهای بین شهری و برای راههای روستایی با عقد قرارداد با بخش خصوصی در قالب ٢٥٠ نفر پرسنل و ٢٠٠ دستگاه ماشین الات بصورت آماده باش در طول شبکه راههای استان حضور دارند.

وی درپایان با بیان اینکه کلیه امکانات وعوامل برای بازگشایی این 70روستا بسیج شدندوپس از اندکی استراحت از بامداد فردا برای بازگشایی مابقی 80روستای دیگر دراستان وارد عمل خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج