رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: استان اصفهان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم دومین استان قرآنی کشور ثبت شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، یحیی قاسمی اظهار داشت: استان اصفهان در کل کشور با ثبت نام بیش از 29 هزار نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم دومین استان قرآنی کشور ثبت شد.

با برنامه ریزی های انجام شده امسال مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با همکاری و مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آزمون ششم مرحله طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم را تحت عنوان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برگزار می کند.

قرآن

وی افزود: در همین راستا نیز ثبت نام از فعالان قرآنی و افرادی که در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم شرکت کرده بودند از تاریخ 18 آذر ماه در سایت این آزمون به نشانی  www.quranedu.ir آغاز شد و تا صبح روز شنبه 7 بهمن ماه نیز بیش از 241 هراز از سراسر ایران نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: که از این تعداد 29348 نفر از استان اصفهان در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد 14568 نفر از موسسات قرآنی استان هستند و مابقی نیز از شرکت کنندگان در ششمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم هستند و این امر باعث شد تا استان اصفهان پس از تهران به عنوان دومین استان در تعداد افرادی که در این آزمون ثبت نام کرده اند محسوب شود.

یحیی قاسمی در ادامه گفت: همچنین تا ساعت 10 صبح روز دوشنبه 9 بهمن ماه نیز امکان ویرایش اطلاعات فردی برای افرادی که در این آزمون ثبت نام کرده اند از طریق سایت امکان پذیر است.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطر نشان شد: این آزمون در 24 رشته حفظ، قرائت، حفظ موضوعی قرآن کریم، مفاهیم و... در روز 10 اسفند ماه سال جاری و به صورت سراسری برگزار می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج