شهردار اصفهان گفت: سیاست های مدیریت جدید شهر اصفهان در زمینه های مختلف می تواند منجر به توسعه فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و رفت و آمد توریسم بین دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ شود.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، قدرت الله نوروزی در دیدار سفیر و سرکنسول گر روسیه با اشاره تعاملات خوب دو کشور ایران و روسیه بعد از انقلاب اسلامی اظهار کرد: روسیه از گذشته های دور با اصفهان ارتباط و مراودات متعددی داشته است. به ویژه اینکه سن پترزبورگ سالهای بسیاری است که با اصفهان خواهر خوانده است. 

وی با بیان اینکه ممکن است برنامه ها و سیاست های دو شهر خواهرخوانده اصفهان و سن پترزبورگ به طور کامل اجرایی نشده باشد، اظهار امیدواری کرد: سیاست های مدیریت جدید شهر اصفهان در زمینه های مختلف می تواند منجر به توسعه فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و رفت و آمد توریسم به دو شهر شود، چراکه هر دو شهر دارای ظرفیت مناسب در زمینه جذب گردشگر است.

شهردار اصفهان با اشاره به ضرورت توسعه گردشگری، افزود: دیدگاه مدیریت جدید شهر اصفهان توسعه گردشگری است، در این راه اگر نیاز به انعقاد تفاهم نامه جدید باشد، شهرداری اصفهان آمادگی خود را اعلام می کند تا شاهد حضور هر چه بیشتر مردم روسیه در اصفهان و مردم اصفهان در روسیه و شهر سن پترزبورگ و افزایش شادابی و نشاط میان مردم هر دو شهر باشیم.

نوروزی خاطر نشان کرد: امیدواریم با حضور سفیر و سرکنسولگری روسیه شاهد افزایش همکاری ها میان این دو شهر باشیم. گردشگری و کشاورزی از جمله راههایی است که می توان از این طریق ارتباط بین دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ را افزایش داد، البته باید از حرف زدن عبور کرده و وارد عمل شویم.

شهردار اصفهان گفت: علاقه بسیاری داریم که میدان امام(ره) مملو از مردم روسیه شود و برای تحقق این مهم آمادگی داریم جاذبه های گردشگری خود را معرفی کنیم.

وی افزود: اصفهان می تواند با سایر شهرهای روسیه نیز تعاملات خوبی داشته باشد، حتی در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی فرصت خوبی برای حضور مردم ایران در سن پترزبورگ است، باید زمینه های همکاری بین دو شهر افزایش یابد تا شاهد دستاوردهای این عقد خواهر خواندگی باشیم، البته تا به امروز از این دریچه دستاوردی حاصل نشده است.

دیدار سفیر روسیه با شهردار اصفهان

نوروزی با بیان اینکه ۲۰ درصد از مردم روسیه مسلمان هستند، تصریح کرد: در این راستا می توان در جذب توریسم مسلمان به شهر اصفهان از این ویژگی استفاده کرد.

لزوم استفاده بیشتر از دستاوردهای خواهر خواندگی میان سن پترزبورگ و اصفهان

سفیر روسیه در ایران نیز در دیدار با شهردار اصفهان ضمن ابراز خرسندی از دیدن این کلانشهر تاریخی اظهار کرد: در زمینه اقتصادی و گردشگری ظرفیت های زیادی داریم، بنابراین امید است با فعالیت سرکنسولی جدید روسیه در ایران، صفحات جدیدی در خصوص فعالیت های اقتصادی بین دو شهر اصفهان و سن پترزبورگ گشوده شود.

جاگاریان با اشاره به دیدار خود با استاندار اصفهان در مورد توسعه فعالیت های گردشگری گفت: مردم روسیه بیشتر ترجیح می دهند به دلیل امکانات ترکیه به این کشور سفر کنند، البته هر دو سفارت ایران و روسیه باید در جهت جذب گردشگر بین این دو شهر اقدامات بیشتری انجام دهند.

سفیر روسیه در ایران با اشاره به افزایش دو برابری مردم ایران در روسیه ادامه داد: تعداد مسافران ایرانی در روسیه سال به سال رو به افزایش است، البته طی برنامه ای قرار است گروه های دسته جمعی از ایرانیان بتوانند بدون ویزا در کشور روسیه حضور یابند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج