استاندار کرمانشاه گفت: هیچ خانواده دارای نوزادی در مناطق زلزله‌زده نباید بدون کانکس و وسایل گرمایشی باشد‌ و در این زمینه از هیچ خطایی در ساماندهی مناطق زلزله‌زده چشم‌پوشی نمی‌کنم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست  ساماندهی مناطق زلزله‌زده و پیگیری مصوبات سفر رئیس سازمان برنامه‌وبودجه به کرمانشاه افزود: اگر موردی ببینم که حاکی از کوتاهی مسئولین در راستای ساماندهی مناطق زلزله‌زده باشد، چشم‌پوشی نمی‌کنم و هیچ خانواده دارای نوزادی در مناطق زلزله‌زده نباید بدون کانکس باشد‌.

علوم پزشکی کرمانشاه موظف است به دورافتاده‌ترین مناطق زلزله‌زده پزشک اعزام کند

بازوند با بیان اینکه در مورد جان و سلامت مردم در مناطق زلزله‌زده همه ما مسئولیم، گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید به دوردست‌ترین روستاهای زلزله‌زده کرمانشاه و خصوصاً آن دسته از روستاها که خانه بهداشت آن‌ها ویران‌شده گشت پزشکی اعزام کند.

وی در ادامه بابیان اینکه به ۳۷۰۰ خانوار به‌جای کانکس پول پرداخت‌شده، گفت: متأسفانه برخی‌ها پول کانکس را می‌گیرند و بعد تصاویر خود را زیر چادر منتشر می‌کنند و می‌گویند کانکس نداریم؛ البته حساب مردم اصیل و نجیب مناطق زلزله‌زده از این افراد جداست.

ساماندهی مناطق زلزله زده

عده ای سعی دارند با بد جلوه دادن وضعیت مناطق زلزله زده، مردم کشور را دلسرد کنند

استاندار کرمانشاه بابیان اینکه باید بررسی شود چرا عده‌ای سعی در دلسرد کردن مردم از کشور دارند، گفت: کلیپی در فضای مجازی پخش‌شده که یک نفر از زلزله‌زدگان سرپل ذهاب مدعی شده رب گوجه‌فرنگی تاریخ‌مصرف گذشته توسط هلال‌احمر به او داده‌شده است، درحالی‌که دربسته‌های غذایی توزیع‌شده توسط هلال‌احمر اصلاً رب گوجه‌فرنگی نبوده است.

وی اظهار کرد: ۸۳ میلیارد تومان چادر در میان زلزله‌زدگان توزیع‌شده که از این میزان فقط یک‌سوم آن نصب‌شده است.

استاندار کرمانشاه با تأکید بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان و ساماندهی مناطق زلزله‌زده، گفت: تا ۱۵ روز آینده ۲۰۰ چشمه دستشویی دیگر باید در داخل شهر سرپل ذهاب ساخته و برای استفاده مردم آماده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج