سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان، از نواخته شدن زنگ انقلاب در همه مدارس استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، محمدحسین احمدی، از نواخته شدن زنگ انقلاب در روز شنبه 14 بهمن در همه مدارس استان خبر داد و گفت: این جابجایی به دلیل تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه صورت گرفته، لذا به صورت هم‌زمان، در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان، افزود: دهه فجر، نقطه عطفی در تاریخ بیداری جهان معاصر است؛ زیرا با پیروزی انقلاب اسلامی روحیه آزادی خواهی، استکبار ستیزی و استقلال‌طلبی در جهان گسترش یافت و باعث شد تا ملت‌های آزادیخواه جهان به ماهیت واقعی استعمارگران و حکومت‌های دیکتاتوری پی ببرند. از این رو است که زنگ انقلاب در مدارس سراسر کشور و مدارس استان لرستان به صدا در خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد:  انقلاب شکوهمند اسلامی به مرز چهل سالگی نزدیک شده  و همگان وظیفه دارند تا پیام  و آرمان های نقلاب  را به نسل های جوان و نوجوان انتقال دهند.

احمدی،  بهترین  شیوه حفظ و انتقال دستاوردهای انقلاب را استفاده از ابزار و روش های فرهنگی و هنری برشمرد و افزود: هنر ابزاری است که به ماندگاری و جاوادنه بودن پیام کمک می کند و اگر پیام های انقلاب هم در قالب هنر به جوانان منتقل شود، باعث می‌شود تا این پیام ها در اذهان آنها ماندگار بماند.   

وی در ادامه تصریح کرد: دهه مبارک فجر، تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان و در روزگار قحطی انسانیت، با انقلاب اسلامی خویش، صفحه‌ای زریّن را در تاریخ حیات آدمی گشود و صلای خداخواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین ‌انداز کرد.

باید روح امید به آینده و نشاط را در مردم تقویت کرد

احمدی در ادامه بر ضرورت تبیین و تشریح دستاوردهای نظام تاکید کرد و افزود: باید روح امید به آینده و نشاط را در مردم تقویت کرد و آنها را به آینده روشن انقلاب امیدوار کرد.

وی، گفت: در شرایطی که دشمن برای مایوس کردن مردم از ترفندهای مختلف استفاده می کند، مسوولین وظیفه دارند در بیان دستاوردهای نظام و انقلاب همت کرده و نعمت‌های انقلاب را بیان کنند.

گفتنی است، زنگ انقلاب، روز شنبه 14 بهمن ماه، هم‌زمان با مدارس سراسر کشور، در مدارس استان لرستان به صدا در خواهد آمد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج