معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه از استقبال گسترده بازدیدکنندگان یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از غرفه میراث فرهنگی کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی ضمن بیان این مطلب که بازدیدکنندگان از غرفه میراث فرهنگی کرمانشاه در  یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری، بسیار خوب بازدید به عمل آوردند، ابراز داشت: بازدیدکنندگان از غرفه میراث فرهنگی کرمانشاه با نمایش آثاری همچون کتیبه بیستون و تاق بستان در نمایشگاه گردشگری کشور استقبال قابل‌توجهی داشتند .

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: همچنین تصاویر جاذبه‌های گردشگری استان نیز در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته‌شده است و به‌علاوه برپایی سیاه‌چادر، عرضه سوغات‌هایی نظیر نان برنجی، نان خرمایی، کاک و همچنین صنایع‌دستی از دیگر فعالیت‌های غرفه کرمانشاه در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران است.

حضور موفق غرفه میراث فرهنگی کرمانشاه در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری

اجرای بزم کردی در غرفه میراث فرهنگی کرمانشاه

وی افزود: اجرای موسیقی زنده و پذیرایی با بهترین دم‌نوش‌های گیاهی و شیرینی‌های خاص استان در غرفه کرمانشاه و اجرای گروه حرکات موزون (هلپرکی) بر روی استیج نمایشگاه جاذبه خاصی برای بازدیدکنندگان ایجاد و این غرفه را در میان سایر استان‌ها متمایز کرد.

مرادی بیستونی تصریح کرد: اجرای زنده شاهنامه‌خوانی به‌عنوان یکی از سنت‌های دیرینه استان کرمانشاه از دیگر برنامه‌های استان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری بود که شامل شاهنامه الماس خان کندوله ای در خصوص داستان خسرو شیرین بود و همچنین در قالب توزیع بروشور، نقشه، دی‌وی‌دی و سایر اقلام فرهنگی و نیز ارسال نرم‌افزار هوشمند معرفی استان از طریق بلوتوث هوشمند، جاذبه‌ها و مسیرهای گردشگری استان کرمانشاه به بازدیدکنندگان معرفی شد.

وی به حضور فعالان حوزه گردشگری کشور در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اشاره کرد و گفت: ازآنجایی‌که در این نمایشگاه، تورها و راهنمایان گردشگری و نیز واحدهای اقامتی سراسر کشور حضور دارند با معرفی ظرفیت و جاذبه‌های گردشگری استان در غرفه میراث فرهنگی کرمانشاه سعی در جذب گردشگران بیشتری داریم.

گفتنی است که یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از سوم تا ششم بهمن با حضور استان‌های مختلفی از سراسر کشور برگزار شد و نکته قابل‌توجه در آن علاوه بر بازدید مسئولین استانی و کشوری و توجه ویژه بازدیدکنندگان از غرفه میراث فرهنگی کرمانشاه در نمایشگاه گردشگری کشور بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج