فرماندار بویراحمد گفت: کودکان کار و خیابانی از پشت چراغ قرمزهای این شهرستان جمع آوری و ساماندهی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، شاهرخ کناری در جلسه ساماندهی کودکان کار و خیابان شهرستان بویراحمد گفت: ۳۱۰ کودک کار در شهرستان بویراحمد شناسایی شده است که از این تعداد ۱۲ نفر ترک تحصیل کرده اند، تعداد ۴ نفر بی سواد وبقیه دانش آموز هستند.

سرپرست فرمانداری بویراحمد گفت: از سال گذشته مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان توسط دستگاه های حمایتی به خانواده و کودکان کار کمک شده است.

وی اظهار کرد: شهرداری و دستگاه‌های حمایتی باید محلی برای جمع آوری کودکان کار خیابان ها در نطر بگیرند تا کارها و فعالیت های حمایتی بهتری صورت بگیرد.

کناری با اشاره به اینکه نا بسامانی کودکان کار چهره‌ی شهر را نا زیبا می‌کند، تصریح کرد: متاسفانه روز به روز به تعداد این افراد افزوده می‌شود.

وی افزود: سوءاستفاده از کودکان کار توسط افراد سودجو می‌تواند، جرم تلقی شود و در صورت مشاهده ضمن جمع آوری به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

فرماندار بویراحمد با تاکید بر جمع‌آوری کودکان کار پشت چراغ‌های قرمز، اظهار کرد: بخشی از کودکانی که تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی هستند باید نسبت به مستمری و اشتغال آنها اقدامات موثری صورت بگیرد.

کناری استفاده از خدمات مشاوره ای و کمک های آموزشی به کودکان کار دانش آموز را مثمر ثمر عنوان کرد وگفت: بخش دیگری از آنها اتباع خارجی هستند که می‌بایست به کشور خودشان انتقال داده شوند.

فرماندار بویراحمد با اشاره به آسیب های اجتماعی افزود: این مسئله میتواند به یک معضل بزرگتری در مرکز استان  تبدیل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج