دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر ایران، با قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عصر امروز با حضور معاون سیاسی استانداری کرمانشاه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از شعرا و اصحاب فرهنگ و هنر آغاز به کارکرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی در مراسم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی شعر فجر ایران که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، با یادی از مرحوم استاد احمد عزیزی شاعر برجسته کرمانشاهی اظهار کرد: امسال مراسم جشنواره بین‌المللی شعر فجر ایران به احترام مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه در این استان برگزارشده است.

قزلی با اشاره به تداوم برگزاری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی شعر فجر ایران در تهران، زاهدان و بوشهر، افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره اسفندماه برگزار خواهد شد.

وی سپس با اشاره به برگزاری جشنواره شعر فجر در دو بخش رقابتی و ترویجی گفت: در حوزه رقابتی کتاب‌های سال نوشته‌شده در حوزه شعر به داوری گذاشته و در مراسم اختتامیه از برگزیدگان در سه بخش شعر بزرگ‌سال، کودک و نوجوان و درباره شعر تقدیر می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه نیز جشنواره بین‌المللی شعر فجر ایران در کرمانشاه به‌عنوان مهد دلیران و ایثارگران یاد و ابراز امیدواری کرد: این جشنواره بتواند در جهت اعتلای شعر و ادبیات کهن ایران‌زمین مؤثر واقع شود.

محمدابراهیم الهی تبار ضمن تأکید بر اشاعه دیدگاه‌های فرهنگی در سطح استان، خاطرنشان ساخت: رشد و گستره فعالیت‌های فرهنگی همچون برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر فجر ایران که میزبانی آن را به استان‌ها واگذار می‌کنند، می‌تواند به‌عنوان عاملی راهبردی برای ایجاد فضای نشاط در سطح جامعه محسوب شود.

جشنواره بین‌المللی شعر فجر ایران در کرمانشاه افتتاح شد

شعر به‌عنوان شریان اصلی حیات قلب ایران محسوب می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: اگر فرهنگ را به یک جسم یا پیکر تشبیه کنیم، شعر و ادبیات قلب آن است و تا قلب کار نکند پیکر کار نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام رحیم جعفری سپس از کرمانشاه به‌عنوان یکی از شریان‌های حیات قلب ایران یادکرد افزود: این استان استحقاق زیادی در حوزه‌های فرهنگی هنری دارد که نیازمند حمایت‌های خاص است.

در ادامه مراسم جشنواره بین‌المللی شعر فجر ایران که با حضور جمعی از شعرای برجسته کشور برگزار شد، شاعران به شعرخوانی پرداختند و در انتها پیام دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی کشور قرائت شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج