رئیس‌کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تبعیض در ادارات این استان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا مزارعی عصر امروز در شورای حفاظت و صیانت از بیت‌المال، با اشاره به سخنانی از امام علی(ع) در باره صیانت و حفظ حقوق بیت المال، اظهار کرد: در حفظ حقوق بیت المال به آنچه که مقتضای محافظت از حقوق بیت المال هست، عمل کنیم. شما متولیان امر و سرورانی که در گوشه‌ای تولیت و مسئولیت امری را عهده دار هستید، همه تلاش‌تان را معطوف نمایید تا به احسن وجه عمل کنید همه‌ی ما امروز در مقابل مسئولیتی که داریم، مورد سؤال قرار داریم، اگر مردم به مطالباتشان نرسیدند آخرت یقه‌ی ما را می‌گیرند اگر قرار شد که در رعایت حقوق بیت المال خدای ناخواسته کوتاهی کنیم در آخرت و فردا روز مردم به عنوان مطالبه گران و در محضر خداوند یقه‌ی ما را خواهند گرفت و از ما سؤال و جواب می‌کنند. بنابراین باید عزیزان بذل عنایت کنید در حوزه‌ی مسئولیت نهایت تلاش را داشته باشید تا به احسن وجه حقوق بیت المال استیفا شود.

مقام ارشد قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به وجود تبعیض در ادارات و سازمان های استان هشدار داد و با اشاره به اینکه نباید به گونه‌ای برخورد شود که تداعی ذهن مردم شود که در یک سازمان یا اداره با نفوذ و رانت می‌شود کار کرد، گفت: ببینید بازخورد عملکرد ما مسئولین این حوادث اخیر است چون برخی از ما مسئولین تکلیفمان را درست انجام ندادیم و بخش عمده‌اش نشأت گرفته از بد عمل کردن مدیران ما در سطوح کلان و خرد است مانند مؤسسات مالی که بی حساب و کتاب بوده و کسی از مرکز نیامد مدیریت و بررسی کند، کسی که پشتوانه مالی ندارد، اعتبار ندارد وثایق محکمی ازش نگرفتی چرا به این مؤسسات مجوز دادید، پول مردم را بردارد، جمع کند، بعد نتواند پس بدهد و این همه مشکلات ایجاد شود و استارت حوادث اخیر از همینجا کلید خورد.

مزارعی در ادامه در خصوص فعالیت کارخانه‌های شن و ماسه در استان نیز گفت: در حوزه ادارهٔ امور آب استان کهگیلویه و بویراحمد در بخشی از رودخانه 5 تا 10 نفر بیایند بهره برداری کنند شن و ماسه تولید کند، خب اشکال ندارد خیلی هم خوب است. اما یه عده‌ای که کسی رو نداشتن گفتن نه، شما نباید اینجا باشید اینجا بستر رودخانه خراب می‌شود این‌ها کسی را نداشتند. عده‌ای هم که کسانی را داشتند و حمایت‌هایی می‌شدند هنوز هم هستند و معلوم هم نیست که ارادهٔ مسئولین چی هست. به هر حال ما تکلیف خودمان را روشن کنیم یا مدیریت را نپذیریم یا اگر پذیرفتیم پای همه چیزش بایستیم.

قاضی القضات استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به برخی از برخوردهای سلیقه‌ای مدیران نیز اشاره نمود و اظهار داشت: از بستر رودخانه بشار مثلاً شن و ماسه تهیه می‌شود، ایرادی ندارد اما برای همه مگه بقیه مسلمان نیستند همه بیایند اینان هم که رفتند برگردند بیایند در رودخانه بشار همانجا بردارند. اگر خلاف است خب برای همه، اگر هم نیست برای همه، عدالت و مدیریت اسلامی یعنی این، نه اینکه اگر مثلاً مقاومت بشود جایگاه من در خطر می افتد خب بیفتد. جایگاهی که قرار است با تضییع حقوق مردم از بین برود بگذارید این جایگاه برود نخواستیم این جایگاه را، جایگاهی که قرار است با به هر حال حفظ آن، حقوق کسی تضییع یا ذهنیت ایجاد شود. مدیر اسلامی نباید زیر بار من و استاندار و نماینده و خلاف شرع برود آنچه که قانون و شریعت گفته است عمل کند ولو اینکه پست را از او بگیرند پستی که لازمه‌اش خلاف باشد به درد نمی‌خورد لذا خواهشم این است که عزیزان مصوبات شورا را جدی بگیرند و اجرایی کنند در خصوص همین موردهایی که عرض کردم آنهایی که در حوزه امور آب است بحث حریم رودخانه‌ها، بستر رودخانه‌ها حفاظت از بیت المال هرکسی در حوزه خودش کوتاه نیاید چرا که در صورت کوتاه آمدنش، ما ناچاراً مجبور به برخورد می‌شویم ضمن اینکه دست تک تک شما را به عنوان مدیران خوب و فعال می‌بوسیم اما کوتاه نمی‌آیم.

حجت‌الاسلام مزارعی در ادامه به برخی از برخوردهای سلیقه‌ای مدیران نیز اشاره کرد و اظهار داشت: اگر قرار است از بستر رودخانه بشار شن و ماسه تولید شود اشکالی ندارد اما برای همه باشد مگر بقیه که کارخانه‌های شن و ماسهٔ خود را از بستر بشار جمع کردند مسلمان نیستند همه بیایند و شن و ماسه تولید کنند و کسانی که هم رفتند برگردند. اگر کار خلاف است برای همه خلاف است و اگر نیست هم برای همه باشد. مدیریت اسلامی و عدالت اسلامی یعنی این که همه را به یک چشم ببینی.

وی همچنین با اشاره به اینکه اگر مدیران کم کاری کنند، دادستان به عنوان مدعی العموم و اداره کل بازرسی استان ورود پیدا می‌کنند با اشاره به موضوع بزرگراه قزوین و برخورد خوب دادستان قزوین و اینکه در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز مواردی وجود دارد که رسالت دستگاه قضایی است که در صورت لزوم ورود پیدا کند، اظهار داشت: امتیازات و استخدام‌هایی که در برخی ادارات صورت می‌گیرد، واقعی نبودن قیمت مایحتاج مردم و چند نرخی در سطح شهرها همه از مواردی است که دستگاه قضایی می‌تواند ورود پیدا کند اگر ما دلسوز نظام اسلامی هستیم و می‌خواهیم فردا روز جوان‌های ما و شما در این جامعه معترضین به ما نباشند، واقعاً مردم حق و حقوقی دارند.

حجت الاسلام مزارعی در پایان با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه فجر انقلاب اسلامی نیز گفت: وجود، دوام و قوام نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه خون شهداء، نَفَس ملکوتی امام راحل عظیم الشأن و مدیریت و رهبری داهیانه مقام معظم رهبریست باید تلاش کنیم نظام اسلامی روز به روز قدرتمندتر شود مسئولین از صدر تا پایین مدیریت کشوری منویات مقام معظم رهبری را آویزهٔ گوش نموده، عمل کرده و مردم داری را ملاک کارشان قرار دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج