مدیرکل ستاد بحران استان خوزستان گفت: ریزگردها، سیلاب، آتش سوزی ها و زلزله، 4 ابر بحران استان هستند و مناطق از شمال و به ویژه حوزه زاگرس روی گسل قرار دارند که بعد از زلزله کرمانشاه آن ها نیز فعال شدند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، کیامرث حاجی زاد با اشاره به اقدامات مدیریت بحران خوزستان گفت: راه اندازی کمیته علمی، فنی و پژوهشی ستاد مدیریت بحران با مشارکت اساتید نخبه علوم پزشکی، چمران، دانشگاه آزاد و نخبگان دستگاه های عضو ستاد بحران از جمله اقدامات خوب ستاد بحران استان خوزستان بود.

وی اضافه کرد: ریزگردها، سیلاب، آتش سوزی ها و زلزله، 4  ابر بحران خوزستان هستند؛ مناطق شمال و به ویژه حوزه زاگرس روی گسل قرار دارند که بعد از زلزله کرمانشاه آن ها نیز فعال شدند و قبل از 4 مرحله هر بحران یعنی پیش بینی ـ پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی باید نسبت به موضوع آگاه سازی مردم توجه ویژه ای داشت.

مدیرکل ستاد بحران خوزستان اظهارکرد: وقوع بیش از ۷۰ زمین لرزه در گوریه شهرستان شوشتر در سالند دزفول، دهدز، ایذه، قسمت هایی از باغملک و حتی شهرهای دشت نشین نیز این زمین لرزها به وقوع پیوست که در ۴۰ سال گذشته ۵۸۲ زلزله بالای ۳.۵ ریشتر در خوزستان به وقوع پیوست که بزرگ ترین آن ها ۵.۸ ریشتر بوده است؛ از نیمه آذر ماه امسال بیش از ۵۰ مورد زلزله بالای سه ریشتر درد گوریه به ثبت رسیده است.

وی عنوان داشت: با توجه به تجربیات به دست آمده در زلزله های کرمانشاه و بم توجه به برخی نکات مثل برقراری امنیت توسط نیروهای امنیتی ـ انتظامی، منطقه بندی استان به 8 منطقه، بازگشایی راه های دسترسی به مناطق روستایی، تعیین دستگاه ها، شهرستان ها و استان های معین، اطلاع رسانی به موقع به مردم توجه ویژه ای داشته باشیم.

ستاد بحران استان خوزستان

اقدامات انجام شده ستاد بحران خوزستان

حاجی زاده در ارتباط با اقدامات انجام شده و در حال انجام اداره کل مدیریت بحران خوزستان گفت: راه اندازی دستگاه اعلام وقوع زلزله در مدیریت ستاد بحران استان خوزستان، مکان یابی و آماده یابی ۱۰۰ هزار هکتار زمین در شهر رامین برای ایجاد سکونتگاه های اضطراری، تأمین تجهیزات مورد نیاز از سوی شهرداری و ستاد بحران، دستگاه های بالابر بالای ۵۰ متر، 3 دستگاه ماشین مه پاش، تجهیز و برگشت سالن های چندمنظوره مدیریت بحران و همچنین شروع به کار راه اندازی سیستم رادیویی و بی سیم استان از جمله اقدامات انجام شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج