استاندار لرستان در جلسه اقتصاد مقاومتی، گفت: دولت مسوولیتی در قبال کشت مازاد کشاورزان ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، سید موسی خادمی در جلسه اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه الگوی کشت باید برای سال جاری تدوین شود، اظهار داشت: تدوین الگوی کشت در شهرستان‌های استان برای اراضی زراعی آبی به مساحت 150 هزار هکتار است و دولت در قبال کشت مازاد محصولات کشاورزی مسوولیتی ندارد.

استاندار لرستان با توصیه به رعایت الگوی کشت از طرف کشاورزان گفت: اگر کشاورزان بیش از آنچه تعیین شده سطح زیر کشت را بالا ببرند دولت نمی‌تواند مسئولیتی در قبال فروش محصولات آنان داشته باشد.

جلسه اقتصاد مقاومتی لرستان

وی، به تشریح و مفهوم طرح تدوین الگوی کشت پرداخت و بیان داشت: این طرح بر اساس نیاز کشور تنظیم شده و تعیین می‌کند هر محصول کشاورزی چقدر سطح زیر کشت نیاز دارد.

کشاورزان می‌توانند اطلاعات علمی و ترویجی را از طریق سامانه کسب کنند

خادمی، از طراحی سامانه‌ای توسط سازمان جهاد کشاورزی خبر داد و تصریح کرد: این سامانه در پهنه‌های مختلف بین کارشناسان توزیع شده که کشاورزان می‌توانند اطلاعات علمی و ترویجی را از طریق تلفن همراه خود کسب کنند.

وی، در ادامه افزود: در این سامانه برقراری ارتباط با کارشناسان مسوول در پهنه‌های مختلف و کسب اطلاعات به روز برای کشاورزان امکان پذیر است. لذا لازم است تا کشاورزان، الگوی کشت را رعایت کرده تا به طور کامل، زیر چتر حمایتی دولت قرار گیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج