دبیر کمیته فرهنگ شهروندی از اجرای برنامه نمایشی «ب مثل بازیافت» در ۹۰ مدرسه مقطع ابتدایی شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سعید امامی با بیان اینکه این برنامه با مشارکت سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از ۳۰ دی ماه به مدت یک ماه اجرا می شود گفت: این برنامه به مناسبت نزدیک شدن به ایام اله دهه مبارک فجر برنامه ریزی شده تا علاوه بر ایجاد فضای شاد و مفرح برای دانش آموزان، بتواند فرهنگ شهروندی را هم ترویج دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: برنامه «ب مثل بازیافت» مانند نمایش خیابانی است که بازیگران آن در دو گروه  به صورت بداهه و کمدی با موضوع بازیافت به اجرای نقش می پردازند و موضوع تفکیک زباله را به دانش آموزان آموزش می دهند.

تفکیک پسماند

امامی مدت اجرای این برنامه در مدارس ابتدایی را ۲۰ دقیقه عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان تاثیر پذیرترین افراد جامعه محسوب می شوند اثرات اینگونه فرهنگ سازی ها علاوه بر اینکه موجب جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی می شود موجب بهبود محیط  زیست نیز خواهد شد.

اصفهانی ها در زمینه تفکیک زباله از مبدا در کشور، رتبه اول را به خود اختصاص داده اند

دبیرکمیته فرهنگ شهروندی شهرداری اصفهان با بیان اینکه طبق آمار اعلام شده، اصفهانی ها در زمینه تفکیک زباله از مبدا در کشور، رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده اند، خاطرنشان کرد: برای افزایش فرهنگ تفکیک زباله از مبدا همچنان باید فرهنگ سازی کرد تا به آنچه که مطلوب است، دست یابیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج