مدیرکل آموزش وپرورش استان کردستان درچهارمین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان بیجاراز قرار گرفتن درمیان 3شورای برترآموزش وپرورش استانهای کشورخبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان از بیجار ، رشید قربانی از قرار گرفتن شورای آموزش و پرورش استان کردستان در بین 3 شورای برتر کشور خبر داد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان کردستان درجلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان بیجار با اشاره جایگاه این شورا درمیان 3 شورای برتر کشور افزود: شورای آموزش و پرورش نقش بسزایی در پیشرفت این نهاد فرهنگی اجتماعی دارد.

 یک سوم مدارس استان کردستان هوشمند سازی شده است بر مصرف آب ، گاز و برق در مدارس طبق الگوی مصرف تاکید کرد.

وی یادآور شد: در بودجه سال 96 استان یک میلیارد و 235 میلیون تومان برای اتمام پروژه استخر آموزش و پرورش بیجار اختصاص داده شده است و بهتر است اعتبار تملک داریی ها این پروژه برای اتمام پروژه 12 کلاسه حجاب بکارگیری شود.

یکی از سیاست های آموزش و پرورش جمع آوری  مدارس تیزهوشان است

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در خصوص گلایه برخی اعضای شورای آموزش و پرورش بیجار مبنی بر نبود مدرسه تیزهوشان در این شهرستان ، گفت: یکی از سیاست های آموزش و پرورش جمع آوری این مدارس است.

قربانی ادامه داد: طبق برنامه قبلی قرار بود برای سال تحصیلی جدید مدرسه تیزهوشان در مقطع اول حذف شود اما به دلیل بعضی دست های پشت پرده تا کنون این امر محقق نشده است.

وی در ادامه اضافه کرد:کمی جمعیت شهرستان بیجار را علت نبود مدرسه تیزهوشان در این شهرستان عنوان کرد.

مدیر آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر اینکه وجود چنین مدارسی نوعی تبعیض بین اقشار مختلف جامعه است ، اظهار داشت: نبود مدرسه تیزهوشان بهتر از بودن آنها است.

قربانی با بیان اینکه برگزاری امتحانات ورودی نیز موجب بروز استرس و مشکلاتی برای خانواده ها می شود.اعلام کرد: مدارس دولتی نمونه جایگاه خاصی دارند و می تواند در ارتقای تحصیلی دانش آموزان موثر باشد.

شورای بیجار

مدیرکل آموزش وپرورش کردستان اظهارداشت که توانمند سازی نیروی انسانی در اولویت کار سازمان آموزش و پرورش است ویکی از فاکتورهایی که شورای آموزش وپرورش کردستان را در میان 3 شورای برترکشور نشانده، مصوبات کارشناسی شده شوراهای آموزش وپرورش شهرستانها می باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج