نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان: مکرر اعلام کرده‌ام زمین مسجد جامع بندرعباس غصبی نیست و شبهه شرعی ندارد، رئیس‌جمهور دولت قبل پنج میلیارد تومان این زمین را از بهداشت و درمان خریداری کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی عنوان داشت: بر خلاف تمام شایعاتی که شنیده می شود زمین مسجد جامع بندرعباس سند دارد، این زمین مربوط به دولت بوده و برای برگزاری نماز و ایجاد یک مرکز عبادی واگذارشده است و به‌هیچ‌وجه زمین این مسجد غصبی نبوده.

وی با اشاره به اینکه نمی‌دانم چرا شایعه به این میزان مؤثر است، عنوان کرد: مکرر اعلام کرده‌ام زمین مسجد جامع بندرعباس شبهه شرعی ندارد، این زمین مربوط به بهداشت و درمان بود که رئیس‌جمهور دولت قبل پنج میلیارد تومان به بهداشت و درمان داد زمین آن به محل ساخت مسجد جامع و برگزاری نماز جمعه اختصاص یافت.

آیت‌الله نعیم‌آبادی بابیان اینکه اگر این زمین به فردی اختصاص داشت چرا تاکنون ادعایی برای آن نکرده است، عنوان کرد: این مسجد به‌غیر از بی‌پولی هیچ مشکل دیگری ندارد و هفت میلیارد تومان مقروض است، در بندرعباس ثروت زیادی وجود دارد اما تنگ‌نظری‌ها سبب شده که با مشکل مالی مواجه باشیم.

زمین مسجد در دولت قبل خریداری شد

وی بابیان اینکه دولت تاکنون هیچ کمکی نکرده است، افزود: در دولت قبل پول زمین از سوی دولت داده شد و یکی از وزیران دو میلیارد تومان کمک کرد درحالی‌که کمک‌های مردمی به پنج میلیون تومان هم نرسیده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه مسجد جامع بندرعباس عزت انقلاب اسلامی ایران است، افزود: امیدوارم برای ساخت و تکمیل مسجد جامع بندرعباس که بزرگ‌ترین مسجدی است که از زمان ورود اسلام به ایران تاکنون ساخته‌شده است، همگان کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پول رشوه حرام است، اظهار کرد: رشوه دادن و رشوه گرفتن هر دو باطل و حرام است و جای آن‌ها در آتش است حال اسمش رشوه باشد یا حق حساب یا هدیه.

آیت‌الله نعیم‌آبادی بابیان اینکه علت سقوط ملت‌ها و حکومت‌ها و پوسیدگی از درون رشوه‌گیری و عدم اعطا حق مردم به آن‌هاست، اذعان کرد: در این صورت فرد تن به رشوه دادن و رشوه گرفتن می‌دهد؛ واجب است که جریانی برای مقابله با رشوه‌گیری ایجاد شود.

اگر ملتی برای رسیدن به حقش پول بپردازد این ملت رو به سقوط است

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان بابیان اینکه اگر ملتی برای رسیدن به حقش پول می‌پردازد این ملت رو به سقوط است، تصریح کرد: مسئولی که خود رشوه می‌گیرد کارمندان از یاد می‌گیرند و این رویه را به‌عنوان حق حساب پنداشته و رواج پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: وقتی کارپرداز یک اداره برای خرید به یک فروشگاه مراجعه و آن مدیر فروشگاه می‌گوید چند بنویسم این عمل حرام و باطل است.

امام‌جمعه بندرعباس در ادامه با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های شهدای دریادلان نفت‌کش سانچی و اینکه مقام معظم رهبری جان‌باختگان این حادثه را شهدای خدمت نامیدند، افزود: درگذشت  فرزندان محبوس ایران در میان آب‌های بی‌نهایت که در میان شعله‌های آتش، جاودانه شدند را به هم‌وطنان و به‌ویژه خانواده‌های داغ‌دیده تسلیت عرض می‌کنم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج