مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از سال تحصیلی 98 _ 97 پایه دوازدهم یک بار دیگر به دوره تحصیلی، باز می گردد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهدی حاجتی در نشست کمیته استقرار پایه دوازدهم گفت: با توجه به آمارهای موجود، تعداد دانش آموزان گیلانی پایه دوازدهم در سال آینده 24 هزار و 570 نفر خواهد بود که برای ساماندهی این تعداد دانش آموز  1206 کلاس درس در نظر گرفته خواهد شد که بیش از دو برابر کلاس های موجود پیش دانشگاهی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و به منظور برنامه ریزی برای استقرار کامل نظام جدید آموزشی، از سال تحصیلی 98 _ 97 پایه دوازدهم یک بار دیگر به دوره تحصیلی، باز می گردد.

وی با اشاره به گستردگی جوانب استقرار پایه دوازدهم گفت: مطالعات همه جانبه، نیاز سنجی ها،  هماهنگی با اداره کل نوسازی مدارس جهت گسترش فضاهای آموزشی و استفاده بهینه از امکانات موجود باید مورد توجه قرار گیرد. 

علی اوسط اکبری مقدم مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان هم با اشاره به کمبود کلاس برای استقرار پایه دوازدهم گفت: با اندک تغییراتی می توانیم از مدارس متوسطه دوم به عنوان مدارس کاردانش و آزمایشگاه بهره برداری کنیم.

وی با اشاره به وجود مدارس درحال ساخت در استان، گفت: با استفاده از ظرفیت بنیاد برکت توانستیم در برخی شهرستانها پروژه ها را به اتمام برسانیم.

نورالله اکبری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان گیلان هم در این نشست، گفت: با استقرار پایه دوازدهم به 210 کلاس در رشته های فنی و کاردانش و همچنین 121 کارگاه جدید نیاز است.

وی همچنین  بر استفاده از ظرفیت خیرین مدرسه ساز در ساخت کارگاهها و افزایش فضاهای آموزش و پرورش تأکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج