نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ملت ایران بار دیگر با نشان دادن وحدت و انسجام مشت محکمی بر دهان دشمنان انقلاب زدند.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله علی خاتمی گفت: حضور مردم و جناح‌های سیاسی در صحنه، فتنه آشوب‌گران را محکوم کردند و بار دیگر ملت ایران مشتی محکم بر دهان دشمنان انقلاب زدند.

امام جمعه زنجاندر خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: میزان برای امت اسلامی قرآن، ائمه‌اطهار (ع) و در زمان غیبت امام عصر (عج) فقیه مجتهد عالم است که نباید از این سه میزان عقب یا جلو بود.

وی افزود: روز ۲۲ دی‌ماه ۵۷ یکی از اقدامات اساسی امام راحل، تشکیل شورای انقلاب بود، رجال مذهبی و سیاسی وقت را انتخاب کردند که شاید این اقدام آخرین ضربه بر ریشه حکومت ۲۵۰۰ ساله طاغوت بود، به طوری که پس از چهار روز از این حرکت امام راحل، هیجان و شور تشکیل روحیه انقلابی مردم موجب ایجاد احساس خطر در شاه شده، در نتیجه انقلاب به اوج خود رسیده و خاندان شاهنشاه با غارت ثروت ملت از ایران فرار کردند.

وی در ادامه به فرمایشات معظم‌له در حوادث اخیر پرداخت و گفت: حضور مردم و جناح‌های سیاسی در صحنه، فتنه آشوب‌گران را محکوم کردند که جای تشکر داشت. به خصوص جریان‌های سیاسی که حضورشان در این صحنه‌ها از صبغه طولانی برخوردار بود، در این اقدام وارد عرصه شده و با مردم همراه شدند.

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: در جریان حوادث اخیر فتنه‌افروزان در کشور، مسیر اعتراضات مردمی با وجود فتنه‌گران تغییر کرده که در این راستا مردم استان زنجان اولین استان در محکوم کردن این حرکات بودند که در خیابان حضور یافتند که این نشان از بصیرت‌مندی آنان دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج