شهردار منطقه یک قم از برنامه ریزی در راستای احداث و توسعه فضای سبز اطراف مساجد و اقدامات فرهنگی با محوریت مساجد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، شهردار منطقه یک قم در دیدار مردمی با اهالی شهرک شهدا در مسجد موسی بن جعفر (ع) که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر برگزار شد اظهار داشت: در راستای ارتقای سرانه فضای سبز تفریحی و همچنین ارتقای کیفیت محیط زیست شهری اقدام به برنامه ریزی جهت احداث و توسعه فضای سبز با محوریت مساجد نمودیم.

وی افزود: تاکنون در 3 مسجد چهارمردان، سیدالشهدا و ولی عصر(عج) تملکاتی مختص این برنامه صورت پذیرفته است که امید است با همکاری شهروندان این روند ادامه داشته و در سطح کلان شهری در حداقل زمان ممکن و با حداکثر کیفیت محقق شود.

مهدی اصفهانیان مقدم بیان داشت: در سال گذشته 49 بوستان در سطح منطقه احداث گردیده که این تعداد در پایان سال جاری به 57  بوستان خواهد رسید.

وی تصریح کرد: با احداث بوستان های در دست اقدام ، سرانه فضای سبز منطقه به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت و به حدود 7.5 متر مربع به ازای هر نفر خواهد رسید.

شهردار منطقه یک قم اظهار داشت: به موازات طرح های توسعه فضای سبز در سطح منطقه پروژه های دیگری نیز از جمله اصلاح و توسعه شبکه معابر، هدایت و دفع آب های سطحی و... نیز در دست اقدام است که امیدواریم و همکاری شهروندان ظرف آینده ای نه چندان دور از ثمرات آن بهره مند خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج