صبح امروز،سرهنگ کمالوند رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی استان با ابراهیمی مدیرکل زندانها دیدار نمود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج،در این دیدار طرفین به بحث و تبادل نظر پیرامون ارتقاء امنیت و راهکارهای به حداقل رساندن نابهنجاری ها در زندانها پرداختند.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای کردستان در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از سردار خرم نیا فرمانده نیروی انتظامی استان به جهت همراهی و حمایت از زندانها، گفت: خوشبختانه تعامل بسیار خوب و هدفمندی میان نیروی انتظامی و مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان وجود دارد که ماحصل اینگونه تعاملات از بین رفتن هرگونه خلاء امنیتی در زندانهاست.

مدیرکل زندانهای کردستان «پیشگیری» را امری مهم و مورد توجه افراد آینده نگر دانست و بیان داشت: یکی از مهم ترین رسالت های پلیس پیشگیری همانظور که از نام آن پیداست، پیشگیری از وقوع جرم می باشد که با مشارکت و همراهی مردم، این رسالت سنگین پلیس در استان به نحو شایسته محقق شده است.

ابراهیمی آموزش پرسنل در راستای ارتقاء امنیت زندانها را ضروری دانست و اظهار نمود: ارتقاء امنیت همواره در دستور کار روسای زندانهای استان می باشد که در این راستا با شرکت دادن پرسنل در کلاس ها و کارگاه های آموزشی مرتبط، شاهد تحقق این مهم در مراکز تابعه می باشیم. 

مدیرکل زندانهای کردستان از تفکیک و طبقه بندی زندانیان سخن به میان آورد و افزود: در مراکز اصلاحی و تربیتی استان مددجویان بر اساس پارامترهای مختلف بالاخص «نوع جرم» طبقه بندی شده اند که این موضوع موجب کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در این مراکز گردیده است.

سرهنگ کمالوند رئیس پلیس پیشگیری کردستان در دیدار خود با مدیرکل زندانهای استان با بیان این مطلب که پیشگیری همواره بهترین و کم هزینه ترین روش در برخود با آسیب های اجتماعی می باشد گفت: پلیس پیشگیری استان در راستای اهداف و رسالت خود آمادگی این را دارد تا تحت هرگونه شرایط و هر زمان، زندانها و مراکز اصلاحی و تربیتی را در راستای ارتقاء امنیت در جامعه همراهی نماید.

رئیس پلیس پیشگیری استان، برگزاری مانورهای مشترک میان زندانها و نیروی انتظامی را نمونه ای بارز از تعاملات این دو مجموعه دانست و در این باره گفت: برگزاری مانورهای مشترک علاوه براینکه ارتقاء توان عملیاتی در نیروها را موجب خواهد شد از سوی دیگر زمینه شناسایی نقاط ضعف و ارتقاء نقاط قوت را نیز در پی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج