استاندار هرمزگان گفت: امامان جمعه تریبون مهمی را در اختیار دارند که از این جایگاه می‌توان برای معرفی ظرفیت‌ها و دعوت از مردم برای حل مشکلات استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، فریدون همتی در نشست هم‌اندیشی با ائمه جمعه استان هرمزگان، بیان داشت: ائمه جمعه به عنوان متولیان دینی و فرهنگی و تبیین کننده سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی ایران در هر منطقه محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: امامان جمعه تریبون مهمی را در اختیار دارند که از این جایگاه می‌توان برای معرفی ظرفیت‌ها و دعوت از مردم برای حل مشکلات استفاده کرد.

استاندار هرمزگان با ارائه گزارشی از عملکرد دولت در استان هرمزگان به برخی ظرفیت‌ها و چالش‌های استان اشاره کرد و افزود: برای اینکه بتوانیم تحلیلی درست از وضیعت اقتصادی کشور ارائه دهیم باید به امکانات و مشکلات کشور واقف باشیم.

همتی تصریح کرد: ما اعتقاد داریم مطالبات به حق اقتصادی مردم باید مطرح شود اما به این نکته نیز باید توجه داشته باشیم که انتقادات منصفانه و با در نظر گرفتن مشکلات باشد و اقدامات مهمی که صورت گرفته نیز باید برای مردم مطرح شود.

وی خاطرنشان کرد: دشمن با ایجاد فتنه سعی دارد فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور را بگیرد اما تمامی ارکان نظام باید با همکاری بیشتر و جذب مشارکت مردم و تلاش در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی این فتنه را خنثی کرده و شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاری فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان نیز در این نشست بر برخورد با مفاسد اقتصادی تاکید کرد و اظهار داشت: با همکاری دولت و مردم کمبودها و مشکلات اقتصادی رفع خواهد شد.

آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی افزود: مردم خواستار رفع مشکلات اقتصادی هستند و با شفاف‌سازی اقتصادی و برخورد با مفاسد اقتصادی مردم امیدوار و دشمن هم مایوس می‌شود.

وی گفت: مردم هرمزگان باید از امکانات اقتصادی موجود در این استان بهره بیشتری ببرند و نمی‌شود که آلودگی، ترافیک و سایر مشکلات ناشی از وجود صنایع و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی فعال در هرمزگان برای این استان باشد اما مردم این استان از آن بهره کمی ببرند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: طبق قانون باید بخشی از مازاد درآمد هرمزگان به این استان بازگردد تا برای توسعه هرمزگان به کارگرفته شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج