استاندار خوزستان گفت: شرایط بی آبی در خوزستان به نحوی است که امکان دارد نیروگاه های برق آبی استان در تابستان نتوانند کار کنند لذا باید تولید برق و نیرگاه های سیکل ترکیبی و گازی را مدیریت کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان اظهار داشت: بسیاری از کشاورزان با وجود بی‌ آبی هایی که در استان وجود دارد اقدام به کشت کردند چرا که جز کشاورزی کار دیگری ندارند و معیشت آن ها تنها از راه کشاورزی تامین می شود.

وی با اشاره به اختلافاتی که به خاطر بی آبی گریبان گیر کشاورزان استان شده است گفت: فرمانداران برخی شهرستان‌ها، جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق خوزستان لازم است کمیته‌های مشترکی تشکل دهند و به دور از همه مسایل قومی دست به دست هم داده و عدالت را برقرار کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد: شرایط بی آبی در خوزستان به نحوی است که امکان دارد نیروگاه های برق آبی استان در تابستان نتوانند کار کنند لذا باید تولید برق و نیرگاه های سیکل ترکیبی و گازی را مدیریت کنیم.

وی تصریح کرد: خوزستان به عنوان معین منطقه 18 شهرداری تهران در زمان وقوع زلزله احتمالی قرار گرفته است که ضرورت تقسیم بندی وظایف و معرفی ظرفیت های استان در این حوزه بسیار مهم است.

شریعتی با بیان اینکه به تعداد نیروهای آموزش دیده و چگونگی افزایش خدمت رسانی به هموطنان در دیگر استان ها توضیح داد: سهم هر دستگاه از نظر امکانات باید مشخص و بر آن ها نظارت شود.

وی عنوان کرد: 4 روستا در شهرها ایذه، اندیمشک، باغملک، دزفول و مسجدسلیمان در معرض خطر رانش زمین قرار دارند که باید طرح های اجرایی از سوی بنیاد مسکن آماده شود و دیگر دستگاه ای اجرایی مرتبط با جابجایی این روستاها نباید کوتاهی کنند چراکه در صورت بروز مشکل میتواند تبعات اجتماعی در نظام داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج