مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: در ایام سه‌ماهه پایانی سال با اعزام گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی و اتحادیه مرتبط بر عملکرد بهداشتی و هزینه‌ای آرایشگاه‌های زنانه سطح شهر نظارت می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، جودکی هدف از اجرای طرح را پیشگیری، فرهنگ‌سازی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید عنوان کرد و افزود: در اجرای این طرح نظارتی برخورد با تخلفاتی از قبیل نداشتن پروانه کسب (جواز)، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ، دخالت در امور پزشکی عدم استفاده از مواد استریل ، عدم نصب گواهینامه‌های مهارتی ، فروش لوازم‌آرایشی و بهداشتی تقلبی ، تاریخ‌مصرف گذشته ، گران‌فروشی ، عدم نصب نرخ نامه مصوب، تداخل صنفی ، عدم ارائه برگ خرید و ... نظارت و اعمال می‌گردد.

وی عرضه و نگهداری غیرمجاز لوازم‌آرایشی و بهداشتی خارجی و قاچاق را در آرایشگاه‌های زنانه مهم عنوان کرد و گفت: متأسفانه عده‌ای از آرایشگاه‌های زنانه اقدام به فروش لوازم‌آرایشی و بهداشتی خارجی غیرمجاز می‌نمایند که گذشته از بی‌کیفیت بودن، تقلبی و قاچاق این کالاها، آرایشگاه‌ها را به فروشگاه‌های بدون مجوز و غیرقانونی تبدیل نموده که در صورت مشاهده با این واحدها برخورد جدی به عمل خواهد آمد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمانشاه تصریح کرد: در اجرای این طرح در ابتدا بااطلاع رسانی سپس اعزام گشت مشترک سیار تعزیرات حکومتی و بازرسان دستگاه‌های نظارتی کنترل و نظارت می‌شوند و در صورت مشاهده تخلف برای واحد متخلف پرونده تشکیل می‌گردد و پرونده‌ها خارج از نوبت رسیدگی می‌گردد.

وی اعلام داشت: مردم و شاکیان می‌بایست شکایات خود از واحدهای صنفی و همچنین آرایشگاه‌ها را به سامانه 300000135 اعلام کنند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج