مدیرعامل سازمان پارک‌ها وفضای سبز شهرداری قم از تکمیل فاز نخست درخت‌کاری حاشیه سایت البرز با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، پیام جوادیان با اشاره به تکمیل فاز نخست درختکاری حاشیه سایت تخلیه و دفن زباله و پسماند شهری البرز، اظهار کرد: این پروژه به همراه اجرای آبیاری تحت فشار صورت پذیرفته است که نقش زیادی در کاهش آلودگی‌های مرتبط با این سایت دارد.

وی با بیان اینکه باتوجه به هماهنگی به عمل آمده بین سازمان پارک‌ها وفضای سبز و سازمان پسماند شهرداری قم برنامه ریزی و پیش بینی بودجه از سال قبل انجام، عملیات اجرایی شروع و در فاز اول تکمیل شد، گفت: این پروژه در فاز نخست با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال انجام شد.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی شامل احداث مخزن، ایستگاه پمپاژ، لوله گذاری و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار و کاشت درخت بوده است، افزود: در فاز نخست با وجود محدودیت‌های زیاد از جمله شوری خاک، محدودیت آب در دسترس و محدودیت عمق خاک بستر نیاز به گونه‌های سریع الرشد و مقاوم به شرایط نامساعد محیطی بود که در نهایت تعداد 8 هزار اصله درخت کاشته شد.

جوادیان بیان کرد: درختکاری و توسعه فضای سبز سایت البرز به دلیل ایجاد بادشکن و حصار سبز برای جلوگیری از پراکنش آلودگی‌ها، احیاء اراضی که سال‌ها قبل زباله دفن شده است و همچنین قرار گرفتن در مسیر باد شرقی غربی قم از اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی اذعان کرد: ادامه عملیات درختکاری و اجرای فضای سبز در دستور کار قرار دارد و محاسبات اولیه آن انجام و توسط سازمان مدیریت پسماند در حال پیگیری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج