مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد از پایان کشت سیر ارگانیک در ۱۳۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان بشاگرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد احمدی از پایان کشت سیر ارگانیک در ۱۳۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان بشاگرد خبر داد و اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال ۹۱۰ تن سیر از زمین‌های کشاورزی این شهرستان برداشت شود.

وی با بیان اینکه بهره‌گیری از آبیاری نوین، افزایش سطح زیر کشت و ایجاد بازار مناسب از دلایل افزایش ۲۰ درصدی برداشت سیر است، افزود: فصل برداشت سیر از اوایل اردیبهشت سال آینده آغاز می‌شود و تا پایان خرداد ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد با اشاره به اینکه بخش گوهران شهرستان بشاگرد از مهم‌ترین منطقه کشت سیر در استان است، اضافه کرد: شهرستان بشاگرد رتبه نخست تولید سیر ارگانیک را در استان دارد.

احمدی با اشاره به اینکه با ساخت کارخانه بسته‌بندی محصولات کشاورزی با ظرفیت ۱۵۰ تن و اعتبار ۶۸۰ میلیون تومان زمینه صادرات این محصول به استان‌های دیگر کشور فراهم می‌شود، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با تأمین اعتبار تا سال آینده این کارخانه به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از این کارخانه محصول برداشت شده علاوه بر مصرف داخل استان به استان‌های جنوب کرمان، اصفهان، تهران و فارس ارسال می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج