رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت : ویروسی که پس از نصب شدن بر روی گوشی های تلفن همراه اطلاعات آنها را پاک می کند در حال انتشار در فضای مجازی می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: این روزها بنا به شرایط خاصی که حاکم هست، بعضی از افراد درصدد سوء استفاده از این شرایط هستند و لذا باید بیش از پیش دقت کنیم و اطرافیانمان را هم آگاه کنیم.

وی افزود: این ویروس تحت عناوین مختلف از طریق پیامک به کاربران ارسال شده و از آنان درخواست می شود روی لینک ارسالی کلیک کنند و بدین صورت به محض کلیک کردن بر روی لینک ارسالی کلیه اطلاعات گوشی تلفن همراه آن کاربر پاک می شود.

این مقام انتظامی بیان داشت : ممکن است اپلیکیشن ها یا لینک هایی در گروه ها و یا کانال ها پیشنهاد شود جهت دور زدن فیلتر، لینک پراکسی، افزایش امکانات تلگرام و یا مسنجر جدید و ... لذا جهت پیشگیری از آسیب به نکات زیر توجه بفرمایید:

1- به هیچ عنوان روی لینک های ناشناس کلیک نکنید.

2- راجع به هر اپلیکیشن قبل از نصب مطالعه کنید و یا از افراد مطلع سوال بپرسید.

3- به هیچ عنوان فایل اپلیکیشن ها رو از گروه ها، کانال ها و منابع غیر رسمی دانلود و نصب نکنید و برنامه ها رو فقط از طریق پلی استور (play store) یا افراد متخصص مطمئن دریافت و نصب کنید.

4- اگر برنامه ای بر روی گوشی دارید که مشکوک هستید که از چه منبعی نصب شده پاک کنید و در صورت نیاز مجددا طبق توصیه شماره 3 نصب کنید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج