مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: در قالب طرح اجرای هماهنگ استاندارد (طرح طاها) هم‌زمان با سراسر کشور 5500 قلم کالای غیراستاندارد طی 9 ماهه امسال در کرمانشاه شناسایی‌شده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، محمود رضا نیازی گفت: در 9 ماهه امسال 7500 مورد بازرسی از واحدهای صنفی عرضه کالا در سطح استان صورت گرفته است.

وی نگهداری و فروش کالاهای بدون علامت استاندارد را ممنوع دانست و خاطرنشان کرد: لیست کالاهای فاقد علامت استاندارد شناسایی‌شده به اتاق اصناف استان اعلام شد تا نسبت به توقیف و جمع‌آوری این کالاها اقدام شود.

به گفته این مسئول، در این مدت از 550 فرآورده دارای نشان استاندارد نیز نمونه‌برداری و آزمون صورت گرفته تا از کیفیت این کالاها اطمینان حاصل شود.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هزینه خرید و آزمون هر نمونه در بازار مصرف به‌طور میانگین 400 هزار تومان است، تصریح کرد: این هزینه توسط سازمان ملی استاندارد تأمین‌شده است.

نیازی همچنین خواستار همکاری همه شهروندان با این اداره کل در راستای شناسایی کالاهای فاقد استاندارد و جعلی شد و اظهار کرد: هر شهروند می‌تواند یک حامی استاندارد در سطح جامعه باشد.

وی اظهار کرد: پس از ارسال کد 10 رقمی ذیل نشان استاندارد روی بسته‌بندی کالاها به سامانه پیامکی 10001517، اعتبار آن‌ها مشخص می‌شود و مردم می‌توانند کالاهایی که استاندارد آن‌ها تائید نشود را از طریق تلفن گویای 1517 گزارش کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج