استاندار کرمانشاه گفت: برای حل مشکل بیکاری و افزایش رونق اقتصادی در استان باید از سرمایه‌گذاران حمایت جدی داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: استان کرمانشاه ازنظر بیکاری دارای مشکل است لذا تمامی مدیران برای کاهش این مشکل باید برنامه و هدف‌گذاری داشته باشند و حمایت از سرمایه‌گذاران را جزء اولویت‌های کاری خود بدانند.

وی در ادامه با اشاره به حمایت‌های خوب و کمک‌های بلاعوضی که در زلزله اخیر برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شد، گفت: دو مورد از کمک‌های بلاعوض به استان کرمانشاه بی‌سابقه بود و تاکنون در هیچ استانی مشابه آن پرداخت‌نشده که این موارد شامل پرداخت کمک بلاعوض برای مزارع پرورش ماهی آسیب‌دیده و همچنین کمک به 8800 واحد سنتی دامداری روستایی است.

بازوند همچنین با اشاره به تسهیلات مناسب در نظر گرفته‌شده از محل صندوق توسعه ملی برای کمک به واحدهای صنعتی و کشاورزی آسیب‌دیده بیان داشت: باید هرچه سریع‌تر به فکر جذب این تسهیلات باشیم که این اعتبار از محل 1.5 میلیارد دلار تسهیلات اشتغال روستایی صندوق توسعه ملی در نظر گرفته‌شده که اخیراً 1500 میلیارد تومان از این رقم ابلاغ شد.

وی تأکید کرد: تا این 1500 میلیارد تومان توزیع نشده باید بتوانیم حداقل 200 میلیارد تومان آن را برای کمک به واحدهای صنعتی و کشاورزی استان جذب کنیم تا این واحدها بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

استاندار کرمانشاه همچنین از کارخانه‌ها قند استان خواست حتماً ظرف مدت دو هفته نسبت به انتقال چغندر کشاورزان به درون کارخانه‌ها اقدام کنند و دستگاه‌های مربوطه نیز باید پیگیر پرداخت مطالبات این کارخانه‌ها و مابه تفاوت یارانه آن‌ها باشند.

بازوند بر خریداری هرچه سریع‌تر چغندر از کشاورزان استان تأکید کرد و افزود: ظاهراً آن‌ها مشکلی هم با پرداخت هرچه سریع‌تر طلب خود ندارند بنابراین باید نسبت به دریافت چغندر این افراد اقدام شود.

استاندار کرمانشاه بر لزوم حل مشکل تأمین آب برای کارخانه سیمان سامان هم با همکاری دستگاه‌های مربوطه ازجمله شرکت آب منطقه‌ای تأکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج