خوشحالیم که خیرین کشور به دنبال ساخت بیمارستان و خانه بهداشت هستند اما آرزوی ما این است خیرین با این فکر که ورزش به عنوان یک صنعت در جهت گسترش و توسعه سلامت و شادابی در جامعه تاثیر گذار است در ساخت اماکن ورزشی کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، اولین نشست و هم اندیشی معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی با نواب رئیس هیئت‌های ورزشی و سمن‌های اداره ورزش و جوانان قوچان در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قوچان برگزار شد.

فهیمه سروری معاونت ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش بانوان در کل کشور از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید نگرش و نگاه به این سمت است که تبعیض‌ها بین ورزشکاران برداشته شود و امکانات و اعتبارات به صورت کاملا برابر در اختیار بانوان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد این هستیم که در بسیاری از رشته های ورزشی که بانوان افتخارات کسب می‌کنند اعتبارات خیلی بیشتری به ورزش بانوان اختصاص می‌یابد.

معاون ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان استان خراسان رضوی با اذعان به اینکه در هر قسمتی از حوزه ورزش بانوان اگر کمترین توجه شده بیشترین نتیجه گیری حاصل شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه توقعات بانوان بسیار کم است می‌توانند از کمترین‌ها بهترین‌ها را خلق کنند؛ خانم‌های بسیار توانمند هستند و کاملا دولت مردان و مسئولین کشور به این نتیجه رسیده‌اند که از مدیریت کلان زنان حمایت کنند.

سروری گفت: برای بانوان مسلمان باعث افتخار است که در یک کشور مسلمان بتوانیم مدیریت در سطح کلان را در کشور رقم بزنیم و حقانیت زنان را در کل دنیا ثابت کنیم که زنان مسلمان با وجود شرایط مخصوص به خودشان نه تنها محدود نشده‌اند بلکه توانسته‌اند پله‌های پیشرفت و ترقی را طی کنند.

معاونت ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تنبلی‌های فیزیکی در بین مردم باید تمام تلاشمان را بر این باشد که فرهنگ ورزش را وارد خانواده‌ها کنیم، عنوان کرد: ورزش به عنوان یکی از اساسی‌ترین نیازها باید وارد سبد خانوارها شود و بانوان به عنوان لیدر هر خانواده با رویکرد ورزش محور باید خودشان در جهت تمایل کل خانواده هایشان در جهت سرمایه‌گذاری در این بخش قدم بردارند و برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: ورود در میادین ورزشی نه تنها برای کسب عنوان قهرمانی بلکه در وهله اول به عنوان تضمین کننده سلامت خانواده بسیار مهم است.

سروری با بیان این مطلب که امروزه به ورزش به عنوان وسیله پیشگیری از بیماری‌ها نگاه می‌شود، اظهار کرد: امروزه شاهد این موضوع هستیم که متاسفانه سونامی بیماری‌های خاص کشور را تهدید می‌کند و کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که ورزش به عنوان وسیله پیشگیری کننده می‌تواند در جلوگیری از بیماری‌ها کمک کند.

معاون ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، اظهار کرد: خوشحالیم که خیرین کشور به دنبال ساخت بیمارستان و خانه بهداشت هستند اما آرزوی ما این است خیرین با این فکر که ورزش به عنوان یک صنعت در جهت گسترش و توسعه سلامت و شادابی در جامعه تاثیر گذار است در ساخت اماکن ورزشی کمک کنند.

سروری در پایان با اشاره به طرح سنجش ناهنجاری های اسکلتی و اصلاح آن با ورزش زنان روستایی گفت: هدف از این طرح ارتقای سطح سوادحرکتی، ماندگاری و پایداری زنان روستایی در روستا ها و ترویج نشاط و سلامت بین آنان است که در کل روستاهای استان بعد از یک دوره آموزش برای مجریان طرح در حال اجرا می‌باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج