در حکمی از سوی مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان به عنوان مدیر جدید موزه بزرگ خراسان منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، صبح امروز شنبه شانزدهم دیماه مراسم تودیع و معارفه مدیر موزه بزرگ خراسان برگزار شد و در حکمی از سوی محمدرحیم رهنما مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان به عنوان مدیر جدید موزه بزرگ خراسان منصوب و معارفه شد و از زحمات محمد رکنی مدیر پیشین این موزه قدردانی به عمل آمد.

محمد رحیم رهنما در مراسم تودیع و معارفه مدیر موزه بزرگ خراسان گفت: محمدرضا پهلوان بیش از یک دهه در حوزه رسانه و ارتباطات رسانه ای به عنوان مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی فعالیت داشته و حدود یک دهه نیز در حوزه موزه های استان فعالیت چشم گیری داشته است.

او افزود: با توجه به اینکه وی تحصیلات دانشگاهی در امر موزه داری دارد این انتخاب می تواند در بهبود شرایط موزه بزرگ خراسان تاثیر گذار باشد.

رهنما تصریح کرد: پهلوان پیش از این مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی بوده و در کارنامه کاری وی می توان به عنوان معاون فرهنگی و ارتباطات میراث فرهنگی، اشاره کرد و با توجه به اینکه اداره موزه ها در گذشته بخشی از امور این فعالیت بوده، تاسیس بیش از 10موزه مردم شناسی در شهرستان های  طرقبه و شاندیز، کلات، گناباد، تربت حیدریه، قوچان، چناران، تایباد، تربت جام، خواف،فریمان، نیشابور در کارنامه  کاری وی جای دارد.

گفتنی است از دیگر مسوولیت های وی می توان به معاون فرهنگی و آموزش اداره کل میراث فرهنگی  خراسان رضوی قبل از ادغام با اداره کل جهانگردی و صنایع دستی، مسوولیت موزه توس و رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گناباد را برعهده داشته و از تالیفات وی می توان به کتاب موزه های استان اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج