شهردار مشهد گفت: هیچ مجموعه قدیمی و میراثی در مشهد همچون مساجد، بازارها و دیگر اماکن از سوی شهرداری در دستور تخریب نبوده و نیست و تمامی بافت‌های قدیمی ثبت شده و ثبت نشده شهری را حفظ خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد،قاسم تقی‌زاده‌خامسی در حاشیه بازدید از بازار رضا(ع)، جلسه با مدیران و مسئولان بازار رضا(ع) مشهد، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امروز به دعوت رئیس و اعضای هیئت مدیره بازار رضا(ع) و مدیرعامل سازمان عمران و توسعه آستان قدس رضوی جهت بازدید از بازار رضا(ع) به این بازار آمدم و در جلسه‌ای که با حضور مسئولان برگزار شد تصمیمات لازم در مباحث مختلفی همچون نوسازی، بافت فرسوده، مجموعه‌های فرهنگی و غیره اخذ شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ سال است که از عمر بازار رضا(ع) می‌گذرد و از آن زمان تاکنون کاری جدی برای بازپیرایی آن انجام نشده است، افزود: خوشبختانه آستان قدس رضوی تصمیم گرفته که در این رابطه ورود پیدا کند و نسبت به بازپیرایی این بازار اقدام کند.

شهردار مشهد ادامه داد: این کار با همکاری شهرداری مشهد، سازمان عمران و توسعه آستان قدس رضوی، اعضای هیئت مدیره بازار رضا(ع) و کسبه این بازار انجام می‌شود و در حال حاضر بازار رضا(ع) شکلی قدیمی پیدا کرده است و با تلاش جمعی می‌توانیم آن را با نماسازی بهتر، ورودی‌های بیشتر و جدیدتر و امکانات به‌روزتر سروسامان دهیم.
شهردار مشهد

تقی‌زاده‌خامسی با بیان اینکه در هر کجای دنیا اگر بازاری بیش از ۲۰ میلیون مراجعه کننده می‌داشت قطعاً کارهای جدی‌تری انجام می‌شد، اضافه کرد: ما هم مصمم هستیم که با همکاری مجموعه‌های مرتبط با این بازار اقدامی جدی‌تر و موثرتر در خصوص مباحث ذکر شده داشته باشیم و در این رابطه با برترین طراح‌های کشوری وارد مذاکره شده‌ایم تا بهترین تصمیم را اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی تاکید کرد: هیچ تداخلی در سبک معماری بازار رضا(ع) نخواهیم داشت و فقط فضای نامناسب موجود را سروسامان خواهیم داد و معتقدیم که وضعیت فعلی در شان این بازار قدیمی و با سابقه که مزین به نام مبارک امام رضا(ع) بوده است نیست و به امید خدا با همکاری جمعی ظرف مدت کوتاهی این کار را پیش خواهیم برد.

شهردار مشهد در پاسخ به سوال خبرنگار موج درخصوص تخریب مکان‌ها و بناهای قدیمی و فرسوده شهری، خاطرنشان کرد: هیچ مجموعه قدیمی و میراثی در مشهد همچون مساجد، بازارها و دیگر اماکن از سوی شهرداری در دستور تخریب نبوده و نیست و تمامی بافت‌های قدیمی ثبت شده و ثبت نشده شهری را حفظ خواهیم کرد و تاکنون ۱۴ بافت قدیمی در اطراف حرم مطهر رضوی شناسایی شده است و به تدریج در حال خرید آن‌ها هستیم تا نسبت به بازپیرایی و استفاده بهتر از آن‌ها اقدام شود و مکان‌ها و محیط‌هایی ایمن‌تر، استانداردتر، شایسته‌تر و مناسب‌تر در اختیار زائران و مجاوران امام رضا(ع) قرار بگیرد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج