رئیس کمیته مساجد ستاد دهه فجر گیلان با اشاره به تقارن دهه فجر و ایام فاطمیه گفت: ترویج فرهنگ فاطمی محور برنامه های فرهنگی دهه فجر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گیلان، در نخستین جلسه کمیته مساجد ستاد دهه فجر گیلان با اشاره به تقارن دهه فجر با ایام فاطمیه اذعان کرد: برنامه های گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید به گونه ایی برگزار شود که حرمت این ایام حفظ شود.

وی بر ترویج فرهنگ فاطمی در این ایام تاکید کرد و گفت: باید از این فرصت جهت ترویج آموزه های دینی به ویژه فرهنگ فاطمی استفاده کرده و سبک زندگی فاطمی را در جامعه تشریح کنیم.

حجت الاسلام پورابراهیم ادامه داد: سبک زندگی اسلامی، بصیرت افزایی و تبیین توطئه های دشمن باید در این ایام مورد توجه قرار گیرد.

وی خواستار بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در راستای تبیین دستاوردهای انقلاب شد و گفت: در شرایط کنونی که دشمن از هر حربه ایی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می کند باید دستاوردهای انقلاب را به درستی برای مردم بازگو کنیم، اینکه چه بودیم و اکنون کجا هستیم.

رئیس کمیته مساجد ستاد دهه فجر گیلان از برگزاری سلسله مباحث پیرامون انقلاب و اقتصاد مقاومتی در کانون های مساجد خبر داد و اذعان کرد: در این ایام برنامه های شاخصی در مساجدی که بیشترین نقش را در دوران انقلاب اسلامی داشتند، برگزار می شود.

وی پاسخگویی به شبهات، اجرای برنامه های فرهنگی، علمی و ورزشی دهه فجر، افتتاح کانون و کتابخانه مساجد را از دیگر برنامه ها دانست و خاطرنشان کرد: همچنین مراسم ویژه ایی با عنوان گفتمان انقلاب در شهر مرزی آستارا برگزار می شود.

در پایان جلسه حاضران در جلسه به ارائه برنامه ها و پیشنهادات خود پرداختند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج