محمدتقی نادعلی:پل رمپی یا جهتی که به خلیج فارس می‌رود طول آن بدون احتساب کوله 500 متر است یعنی با احتساب کوله به 700 متر می‌رسد و عرض آن 11 متر و ارتفاع متغیر بین چهار تا 15 متر است.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، مدیرعامل سازمان توسعه و عمران با اشاره به ویژگی‌های احداث این پروژه شهری، اظهار کرد: این پروژه تقاطع دو سطحه است که با توجه به اینکه ایستگاه مترو از زیر این بخش عبور می‌کند همسطح نیز همین وضعیت میدان کنونی باقی می‌ماند و یک طبقه در سطح مثبت یک وجود دارد که از امتداد کمربندی بلوار امام علی(عج) شروع می‌شود و تا بلوار شهید کبیری می‌رود.

محمدتقی نادعلی بیان کرد: بحث مثبت دو روی مثبت یک به صورت چپ گرد است که از بلوار امام علی(ع) و در بلوار خلیج فارس جاده قدیم کاشان می‌آید و این مسیر کارهای هدایت ترافیکی را انجام می‌دهد.

نادعلی با اشاره به انعقاد قرارداد این پروژه در اواخر مردادماه امسال، گفت: حدود 46 میلیارد تومان مبلغ پیمان بوده و اواسط شهریور زمین تحویل داده شد، طول مثبت یک 550 متر و عرض 26 متر و ارتفاع متغیر آن 3.5 تا هفت متر است.

وی عنوان کرد: پل رمپی یا جهتی که به خلیج فارس می‌رود طول آن بدون احتساب کوله 500 متر است یعنی با احتساب کوله به 700 متر می‌رسد و عرض آن 11 متر و ارتفاع متغیر بین چهار تا 15 متر است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم یادآور شد: برنامه زمان‌بندی اجرای این پروژه دو ساله است و بر اساس دستور شهردار قم زمان اجرای این پروژه باید به یک سال و نیم برسد یعنی تا پایان سال آینده کل پروژه به بهره‌برداری برسد و تمام تلاش است که بتوانیم در نیمه نخست سال آینده رمپ اصلی را زیر بار ترافیک بیندازیم.

نادعلی با اشاره به بر اساس برنامه زمان‌بندی پیشرفت، گفت: پیشرفت برنامه‌ای باید در حدود 10 درصد باشد در حالی که پیشرفت فیزیکی حدود 20 درصد است و در بحث پیشرفت فیزیکی 10 درصد از پیشرفت برنامه‌ای جلو هستیم.

وی با اشاره به اهمیت این پروژه، گفت: این پروژه یکی از کمربندی‌های قم است که اکنون با یک میدان هدایت می‌شود و به طور معمول به ویژه شب‌های چهارشنبه یا جمعه به دلیل تردد زائران مسجد مقدس جمکران ترافیک زیادی دارد و حتی ترافیک عبوری از سمت جاده قدیم کاشان از دیگر موارد است که امیدواریم با این کار بتوانیم ترافیک را به حداقل ممکن برسانیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج