رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تعامل ها و گفت و گوهای بین شهرهای مختلف کشور که در حاشیه این همایش ها برگزار می شود می تواند در توسعه شهری و به ویژه توسعه کشور و در مباحث گردشگری موثر باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فریده روشن با اشاره به برگزاری همایش و نمایشگاه شهر ایده آل در جزیره کیش اظهار کرد: نمایشگاه برگزار شده در این زمینه چندان جالب نبود و انتظار برگزاری یک نمایشگاه گسترده تر، پیشرفته تر و با نوآوری ها و تکنولوژی های به روز را داشتم که البته شاید این انتظار در مقایسه با فناوری های اصفهان و نمایشگاه های برگزار شده در اصفهان بود اما در مجموع سطح نمایشگاه براساس انتظارات ما نبود و تنها چند مورد از جمله بحث پسماند از اصفهان و نمادهای مجسمه زنان در این نمایشگاه توجه ما را به خود جلب کرد که نمادهای مجسمه زنان نیز القای خوبی برای نقش زنان و مادران داشت.

وی اضافه کرد: به غیر از این موارد موضوع نو و جدیدی را در این نمایشگاه مشاهده نکردیم و انتظار داشتم در مباحث گردشگری ایده های جدیدی در این نمایشگاه ارائه شود اما متاسفانه این صورت نبود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در ساعات اولیه روز نخست همایش شهر ایده آل در زمینه موضوعات مختلف بحث و بررسی شد و پنل های تخصصی و بسیار خوب برگزار شد و به نظر بنده پنل اصفهان در مدیریت پسماند جذاب ترین پنل از نظر مباحث و روش ارائه بود که برای شرکت کننده ها جالب و جذاب بود و پس از اتمام سخنرانی، اکثر شرکت کننده ها خواستار مشورت و دریافت ایده در این حوزه بودند.

وی به ارائه مباحث پیرامون موضوعات حمل و نقل دانش آموزان در جلسه بعد از ظهر روز گذشته در این همایش اشاره کرد و ادامه داد: این مباحث خوب بود اما ارائه خوب و جذابی در این زمینه نداشتند و در کنار این مباحث مهم ارتباط و تعامل بین شرکت کنندگان شهرهای مختلف کشور در زمینه مدیریت شهر ها بسیار مهم است و این تعامل و ارتباط سبب ایجاد و بحث و بررسی گفتمان ها بین شهرهای مختلف کشور می شود.

روشن تاکید کرد: تعامل ها و گفت و گوهای بین شهرهای مختلف کشور که در حاشیه  این همایش ها برگزار می شود می تواند در توسعه شهری و به ویژه توسعه کشور و در مباحث گردشگری موثر باشد.

وی افزود: در این همایش با شهرداران شهرهای مختلف کشور گفت و گو کردیم که می توانیم تعاملات بیشتری با آنها داشته باشیم و از عقاید و نقطه نظرات آنها نیز آگاه شویم و بتوانیم در آینده از ایده های کل مدیریت کشور بهره ببریم

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در جلسات روزگذشته چندان به مبانی حوزه فرهنگ پرداخته نشد و فکر می کنم که برنامه های روز دوم این همایش بیشتر به مباحث فرهنگی نزدیک باشد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج