مسئول برق شهرستان کهگیلویه گفت: جهت جلوگیری از افت ولتاژ مشترکین برق دو پروژه کاهش تلفات برق شهری برای شهرستان کهگیلویه تعریف شد.

به گزارش خبرگزاری موج از دهدشت، یعقوبی در نشست شورای شهر دهدشت و دستگاه‌های خدمات‌رسان، اظهار کرد: سال گذشته اولین پروژه عمرانی شرکت برق در خیابان سپاه، شهید نورالدینی و کوچه‌های منشعب آغاز شد، که  به دلیل نوین بودن و تجربه اندک پروژه‌ها به‌کندی پیش رفت.

یعقوبی بیان داشت: شبکه داخلی محوطه آپارتمان‌های مسکن مهر را راه و شهرسازی به‌صورت زمینی‌کار کرده است و در تعهدات اداره برق نیست.

وی بیان کرد: سیستم برق بازار روز شهر دهدشت آسیب‌زننده و خطرناک است، و ممکن است حادثه‌ای جبران‌ناپذیر رخ دهد، به مسئولان این چالش را چندین‌باره هشدار داده‌ایم، که اگر کوچک‌ترین کابل برقی زخم شود با توجه به فلزی بودن بدنه مغازه‌ها، کل بازار روز برق‌دار می‌شود، و به‌اصطلاح بازار روز دهدشت یک بمب است.

یعقوبی بابیان اینکه یک سری ساماندهی‌هایی برای سیستم برق بازار روز صورت گرفته است، اما همچنان خطرناک است، تصریح کرد: بازار روز باید به‌صورت مهندسی‌ بازسازی شود، تا سیستم برق این بازار را به‌صورت زیرزمینی اصلاح کنیم.

وی با اشاره به اینکه طولانی شدن حفاری‌ها در سطح شهر و خیابان اصلی سخت است، بیان کرد: نیاز به تعامل و همدلی وجود دارد، تا پیش از پایان سال مالی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار پروژه کاهش تلفات برق شهری جذب شود، و مانع برگشت این اعتبار به‌حساب استان و شهرستان‌های دیگر شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج