استاندار اصفهان گفت: در فروشگاه های کوثر، غرفه ی دائمی برای کالاهایی که با مشکل قیمت و یا توزیع روبرو می شوند تعبیه شده و در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد.

به گزارش  خبرگزاری موج از اصفهان ، محسن مهرعلیزاده در اولین جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان با بیان اینکه بخش عمده ای از سیاست های تنظیم بازار توسط دولت و براساس سیاست های پولی کشور انجام می شود، اظهار کرد: البته بخشی از  اختیارات در این زمینه بر عهده استان ها است.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده به منظور پایش بازار بوده است، تصریح کرد: یکی ازا قدامات ضروری در این زمینه حمایت از تولید کنندگان و عرضه به موقع محصولات برای حمایت از مصرف کنندگان است.

وی در رابطه با گوشت های وارداتی در سطح کشور، عنوان کرد: این گوشت ها به منظور تنظیم بازار گوشت قرمز صورت گرفت و اکثرا در فروشگاه های تعاونی و زنجیره ای توزیع شد.

مهرعلیزاده با بیان اینکه مشکلی در زمینه عرضه تخم مرغ وجود ندارد، تاکید کرد: خوشبختانه استان اصفهان یکی از کم آسیب ترین استان های کشور در زمینه آنفلوآنزای پرندگان بوده است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: با طرح ارائه ی تخم مرغ حمایتی و براساس مصوبه، تخم مرغ با قیمت شانه ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می شود و در این خصوص مکاتبات لازم با اتحادیه ها صورت گرفته است.

وی اعلام کرد: در فروشگاه های کوثر، غرفه هایی دائمی برای کالاهایی که با مشکل قیمت و یا توزیع روبرو می شوند تعبیه شده و در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد.

مهرعلیزاده با بیان اینکه باید نقش اصفهان در سطح ملی دیده شود، اظهار کرد: باید مشخص شود که استان در کدام بخش ها فعال است و چه تاثیری در سطح ملی است و نباید تنها به دستورالعمل های تهران اکتفا کرد.

استاندار اصفهان در پایان تاکید کرد: کمیسیون باید جلوتر از بازار باشد و باید جلودار باشد نه اینکه بازار کمیسیون تنظیم بازار را به دنبال خود بکشاند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج