آیت الله فاضل لنکرانی: مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند. این صاحبان اصلی احتیاجاتی دارند باید پاسخ داده شود و باید دولت و مسئولین به فکر رفع نگرانی مردم در بحث اشتغال و گرانی باشند.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، آیت الله  محمد جواد فاضل لنکرانی صبح امروز در ابتدای درس خارج  اصول که در مدرسه مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی برگزارشد ، با اشاره به حوادث اخیر در کشور گفت: معصوم(ع) فرمود، سه چیز  را اگر انسان محافظت کند سعادت می شود، اگر نعمتی را خدای برای شما آورد، شکر کنید؛ اگر رزق دیر به دست شما رسید، استغفار کنید و اگر گرفتاری و مشکلی پیش آمد، ذکر لا إله إلّا اللّه را زیاد بگوید.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) عنوان کرد: این روایت ظاهرش این است که انسان از لحاظ  لسانی شکر و استغفار کند، ولی واقع حمد و شکر و اذکار این است که اعتقادات را در ما قوّت می بخشد. همه اذکار معنایش این است که انسان دائم وجود خودش را  به خدای متعال متصل کند. باورش این باشد که انسان بدون خدا چیزی نیست. استغفار برای این است که انسان موانع اتصال را بردارد و به خدای نزدیک تر شود.

عضو جامعه مدرسین در ادامه اظهار داشت: نعمت جمهوری و حکومت اسلامی که حقیقت آن حکومت اهل بیت(ع) است، این بزرگترین نعمتی است که خدا نصیب جامعه اسلامی کرده است؛ این حکومت تنها نعمت برای مردم ایران نیست، بلکه نعمت برای مردم جهان است، چون باعث بیداری همه مسلمانان و آزادی خواهان علیه ظلم شده است.

این استاد حوزه گفت:این انقلاب نعمت است، چون خدا به وسیله حکومت اسلامی به جامعه اسلامی برکات زیادی تجلی کرده است. قبل از انقلاب چیزی از اسلام نبود و اگر چه مشکلاتی بعد از انقلاب است کسی منکر مشکلات نیست، ولی واقعا انقلاب نعمت بزرگی است یکی از دلایل این است از وقتی اسرائیل  که غده بزرگ سرطانی در دنیا است، به وجود آمد، این انقلاب اسلامی باعث  شد،‌اسرائیل در انزوا قرار گیرد. اگر واقعا اسرئیل بود، آیا واقعا چیزی به نام اسلام  در جهان داشتیم، قطعا نداشتیم. اگر انقلاب اسلامی نبود، امروز قدرت آمریکا چندین برابر بود. نعمت انقلاب باعث شد یمن و سوریه به وسیله اسرائیل، آمریکا و عربستان بلعیده نشود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) عنوان کرد: معتقدم در این حادثه اخیر رد پای داعش و دشمنان دیده می شود. اگر صد ها ساعت در مورد اهداف دشمن که برای از بین بردن انقلاب چه برنامه هایی را طراحی می کند، حرف بزنیم، انسان متحیر می ماند.

عضو جامعه مدرسین اظهار داشت: تردیدی نیست رد پای دشمن در حوادث اخیر حرف اول را می زند. وقتی بودجه به مجلس داده می شود و برای آینده بهتر کشور برنامه طراحی می شود، از آن طرف دشمن برنامه خودش می آورد تا نگذارد کشور مسیر درستی را برود.

وی بیان کرد: مردم از گذشته مشکل داشتند، بیکاری هم از مدتها قبل بود و در دولت های گذشته سعی شده این مشکلات  از بین برود، ولی هنوز باقی است و همه در تلاش هستند تا مشکلات در بحث اشتغال را رفع کنند.

آیت الله لنکرانی ادامه داد: مردم درد دل دارند، پولشان رفته است. مشکل دارند و خواسته های آنها به حق است و لازم است رسیدگی شود.

این استاد درس خارج اظهار داشت: مردم صاحبان اصلی انقلاب  هستند. این صاحبان اصلی احتیاجاتی دارند باید پاسخ داده شود و باید دولت و مسئولین به فکر رفع  نگرانی مردم در بحث اشتغال و گرانی باشند.

آیت الله فاضل لنکرانی افزود: وقتی به حواد اخیر دقیق نگاه می کنیم متوجه می شویم که دشمن همه حوادث ایران را رصد می کند و برای فتنه برنامه ریزی می کنند؛ شعارهای که می دهند، معلوم است از کجا آب می خورد، باید منتظربود تا زوایای پنهان این حادثه برای مردم مشخص شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) عنوان کرد: امروز تحلیلگران منصف دنیا به این نتیجه رسیده اند، که سالم ترین نظام، نظام ولایت فقیه است. درگذشته گروهی از اندیشمندان مسکو به مرکز فقهی آمده بودند و می گفتند ما اتاق فکر پوتین، رئیس جمهور روسیه هستیم و برنامه به او می دهیم، یکی از برنامه ها ما بررسی همه حکومت ها است. همه حکومت ها بررسی کردیم  سالم ترین حکومت را نظام ولایت فقیه دیدیم.

عضو جامعه مدرسین اظهار داشت: این موارد نشان می دهد این نظام، نظام حق است؛ اگر مقایسه با سایر نظام ها شود، قابل مقایسه با سایر نظام ها نیست؛ بنابراین ضرورت دارد این نظام و انقلاب را حفظ کنیم.

وی افزود: مردم چه روحانیت درکنارشان باشند یا نباشند، خودشان نظام را حفظ می کنند، ولی وظیفه حوزویان تبیین و توجه دادن نسبت به حفظ انقلاب است.

آیت الله فاضل اظهار داشت: ترامپ احمق برای جوانان ایرانی پیام می دهد که علیه نظام  وارد شوند. این موارد نشانه است؛ کسی نباید دراین شعارهای که علیه نظام حرف می زنند، تردیدی کند که از خارج آمده و الّا چه کسی در داخل کشور مخالف نظام است، مردم نظام و انقلاب خود را دوست دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج