طی آیینی با حضور مسئولان و مردم سرپرست جدید فرمانداری شهرستان بویراحمد معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، «شاهرخ کناری»، سرپرست جدید فرمانداری شهرستان بویراحمد گفت: سوگند یاد می‌کنم که این مسئولیت را جز برای خدمت نپذیرفته‌ام. چراکه لقمه نامی و ذره آبروی اجتماعی نیز دارم.

وی افزود: می‌دانم فاصله این معارفه تا تودیع به‌اندازه چشم برهم زدنی بیش نیست امیدوارم روزی که این مسئولیت و امانت را به فرد دیگری واگذار می‌کنم در پیشگاه مردم و خداوند سربلند و روسفید باشم.

کناری بیان کرد: دست یاری به سمت همه نخبگان، اهل‌قلم، فرهیختگان، علما، دانشگاهیان، احزاب، ائمه جمعه و جماعات برای اعتلای شهرستان بویراحمد که پیشانی استان کهگیلویه وبویراحمد است، دراز می‌کنم.

سرپرست فرمانداری بویراحمد خاطرنشان کرد: شهرستان بویراحمد، شهر یاسوج مهاجرپذیرترین شهر ایران را در خود دارد و این شهر متعلق به همه مردم استان است. سالانه برابر تعداد دانش آموزان یک شهرستان بر دانش آموزان این شهرستان اضافه می‌شود که باید همه در توسعه و اعتلای این شهرستان بکوشیم.

کناری اضافه کرد: ملزم بودن به سیاست‌های دولت تدبیر و امید، تمرکز بر وظیفه کاری، تکیه داشتن به کلام، محیط و برخورد فاخر، متکی به اصل مشورت، دروغ نگفتن به مردم، مبارزه با فساد بخصوص فساد اداری و تلاش برای ترویج معنویت و اخلاق، نداشتن ذهنیت نسبت به هیچ‌کسی و داشتن دغدغه اشتغال، تعامل به همکاری با نهادهای مختلف را از مهم‌ترین برنامه‌های خود عنوان کرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: کهگیلویه وبویراحمد به سمت وضعیت مطلوب حرکت می‌کند.

علی‌محمد احمدی بعدازظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان بویراحمد اظهار کرد: مردم در جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان نظام بودند و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی تأکیدی بر این ادعا است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در ادامه سخنان خود گفت: فرمانداران نقش مهمی در هدایت برنامه‌های دولت در همه شهرستان‌ها دارند و وظیفه‌داریم بستر رشد و توسعه را در تمام استان فراهم کنیم.

وی عنوان کرد: یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد مکان سیاسی و اداری مهمی در استان است لذا زیرساخت‌ها در این شهر تقویت و از امکانات رفاهی، گردشگری و فضای شهری مناسبی برخوردار شود؛ و طوری شود که شهر یاسوج به‌عنوان نماد فرهیختگی این دیار باشد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: همه فرمانداران در شهرستان‌های کهگیلویه وبویراحمد به دنبال توسعه و پیشرفت در استان هستند و تلاش مجمع نمایندگان استان خدمت به مردم و توسعه استان است.

احمدی اضافه کرد: کهگیلویه وبویراحمد با تمام قدرت به سمت وضعیت مطلوب که نداشتن درد بیکاری جوانان، از بین رفتن فقر و محرومیت در میان مردان و زنان، داشتن جاده‌های ایمن و قرار گرفتن تمام امکانات بهداشتی در اختیار اقشار مختلف است حرکت می‌کند. وضعیت مطلوب یعنی اینکه پیرمرد و پیرزن ما درد فقر نداشته باشد.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های شهر یاسوج تقویت خواهد شد و در راستای توسعه گردشگری اقدام خواهیم کرد. هرچند تمام استان مهم است و در راستای توسعه متوازن آن دریغ نخواهیم کرد اما مرکز استان پیشانی سیاسی و اداری استان است و باید زیرساخت‌ها تقویت شود و بهبود فضای شهری را شاهد باشیم.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد بابیان اینکه فرمانداران نقش مهمی در هدایت برنامه‌های دولت در شهرستان‌ها دارند، خاطرنشان کرد: فرماندار جدید شهرستان بویراحمد با ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و مشکلات این شهرستان آشنایی دارد و امید است با استفاده از همدلی و وحدت، گام‌هایی برای رشد و توسعه استان برداریم.

احمدی تعامل بین مسئولین و مردم را ضروری دانست و تصریح کرد: با همدلی بین مجموعه استان فرصت مناسبی است که همه ظرفیت‌ها را بکار بگیریم و به سمت وضعیت مطلوب حرکت کنیم.

وی ادامه داد: تحقق و دستیابی به این وضعیت بدین معناست که زیبایی‌های استان را به جهان معرفی کنیم، جوانان درد بیکاری را تجربه نکنند و بزرگان ما در درد فقر و نداری به سر نبرند و جاده‌ها توسعه یابند و بهداشت نیز مناسب باشند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد اضافه کرد: من آینده استان را روشن می‌بینم و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته، جهش‌های ما روند خوبی خواهد داشت و تلاش خواهیم کرد که استان به جلو حرکت کند.

احمدی گفت: مردم ما در حوادث اخیر نشان دادند که وارث تمدن بزرگ و عقلانیت هستند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل اصلی استان کهگیلویه وبویراحمد اشتغال و مسائل اقتصادی است.

غلام محمد زارعی دوشنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شهرستان بویراحمد افزود: نگاه و تفکر ما بر توسعه متوازن تمام مناطق استان است.

وی بیان کرد: نگاه ما به توسعه متوازن و متعادل تمام استان است و وحدت و همدلی مسئولان به تحقق این توسعه کمک می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از توجه به توسعه مناطق مختلف استان در برنامه آمایش سرزمین در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، رفاهی و زیرساختی خبر داد و خاطرنشان کرد: باید دست‌به‌دست هم بدهیم و با همکاری مردم استان گام‌های توسعه را استوارتر برداریم.

زارعی بابیان اینکه جای‌جای استان به کارگاه عمرانی تبدیل‌شده است، تصریح کرد: با توجه به ارتقای ظرفیت فرودگاه یاسوج در حوزه‌های مختلف، این فرودگاه به‌عنوان فرودگاه بین‌المللی معرفی خواهد شد و همچنین راه‌آهن یاسوج به اقلید در حال اجراست و سرمایه‌گذاری بزرگ در حوزه پتروشیمی، کمک از اعتبارات نفت در ساخت پروژه‌ها و توسعه و بهبود وضعیت حوزه‌های مختلف استان، در دست اقدام و عملیاتی شدن است.

وی با اشاره به جمعیت شهرستان بویراحمد ادامه داد: شهرستان بویراحمد بزرگ‌ترین شهرستان استان است و قریب به ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که با احتساب جمعیت ۵۰ هزارنفری شهرستان دنا نیمی از جمعیت استان در این دو شهرستان قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی توسعه این دو شهرستان نسبت به گذشته را مناسب‌تر دانست و عنوان کرد: در حوزه راه‌های روستایی ۵۰ درصد زیر متوسط کشوری بودیم که با اقدامات انجام‌گرفته این میزان بهبودیافته و پیشرفت قابل‌توجهی داشته است.

زارعی حاشیه‌سازی در مسیر توسعه استان را یک آسیب محسوس دانست و تأکید کرد: مشکل اصلی استان ما اشتغال و مسائل اقتصادی است و در برخی رسانه‌ها و توسط برخی افراد اقدامات و حاشیه‌سازی‌هایی برای مقابله با فعالیت‌های اقتصادی می‌شود و این در حالی است که این پروژه‌ها موجب توسعه استان می‌شوند.

وی اضافه کرد: مردم استان کهگیلویه وبویراحمد باید در کنار همدیگر و متحد به توسعه استان کمک کنند.

همچنین سید محمدکاظم نظری، فرماندار سابق شهرستان بویراحمد نیز در این مراسم گفت: پیشرفت‌های خوب و مثبت در حوزه‌های راه‌های روستایی، جاده‌های بین‌شهری، کانال‌های آبیاری کشاورزی و پروژه‌های کشاورزی طی این مدت در شهرستان بویراحمد شاهد بودیم.

وی از آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان، دهیاران، شوراهای اسلامی، نیروهای انتظامی و نظامی و امنیتی و همه مسئولان استان قدردانی کرد.

نظری اضافه کرد: بدون کمترین نگرانی این جایگاه را به دلیل تجارب خوبی که آقای کناری در وزارت کشور و حوزه اجرایی دارد، واگذار می‌کنم؛ و حقیقتاً از اینکه آقای کناری به‌عنوان فرماندار بویراحمد انتخاب شد، بسیار خوشحال هستم.

به گزارش موج، در این آیین از خدمات «سید محمدکاظم نظری» فرماندار سابق بویراحمد تقدیر و شاهرخ کناری به‌عنوان سرپرست فرمانداری بویراحمد معرفی شد. «شاهرخ کناری» دارای مدرک دکترای مدیریت بوده و مسئولیت‌هایی ازجمله معاونت برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری بویراحمد و مدیرکل پدافند غیرعامل استان را در کارنامه خود دارد.

«سید محمدکاظم نظری» پیش‌ازاین به‌عنوان معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج