رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برگزاری رالی گردشگری خانوادگی حرم تا حرم در مسیر مشهد تا کربلا از حرم مطهر امام رضا(ع) تا حرم مطهر امام حسین(ع) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد،علی‌اصغر مونسان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: رالی گردشگری خانوادگی حرم تا حرم طی روزهای چهارم تا هفتم اسفند ماه امسال در مسیر مشهد تا کربلا از حرم مطهر امام رضا(ع) تا حرم مطهر امام حسین(ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: این رالی برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مسیر زیارتی و سیاحتی دو کشور ایران و عراق برگزار ‌می‌شود. 

مونسان با اشاره به اهمیت ویژه مسیر مشهد تا کربلا در صنعت گردشگری و تبادلات تجاری و اقتصادی ایران و عراق، گفت: این مسیر یکی از کریدورهای پر تردد ترافیکی شناخته می‌شود و سالانه جمع کثیری از مردم دو کشور به قصد زیارت ائمه معصومین(ع) از آن عبور می‌کنند.

معاون رئیس ‌جمهور خاطرنشان کرد: در این رالی معرفی جاذبه‌های سیاحتی مسیر حرم تا حرم و نگاه دقیق و کار‌شناسانه در حوزه آموزش ایمنی جاده‌ای، مورد تأکید و توجه قرار خواهد گرفت و با کنترل دقیق و حرفه‌ای، رانندگان به رعایت قوانین، رانندگی ایمن و ارتقای آستانه صبر و تحمل، ترغیب خواهند شد.

مونسان ادامه داد: سنجش و ارتقای استقامت و پایداری رانندگان در طول مسابقه، جهت‌یابی، ردیابی و محاسبات دقیق به منظور رسیدن به موقع به مراکز کنترل و در نتیجه کمک به امر ترافیک، آموزش رانندگی صحیح و مطمئن با اجرای تمام قوانین راهنمایی و رانندگی، تعمیرات اتومبیل با حداقل امکانات و حداقل زمان در حین مسابقه، آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم و سنت‌های مردم بومی مناطق مختلف کشور و سرعت انتقال و تصمیم‌گیری به موقع برای پیشگیری از حوادث و تصادفات از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری رالی حرم تا حرم است. گزیده ای از عکسهای رالی داکار 2017

رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری با بیان اینکه این رالی با مشارکت کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی برگزار می‌شود، گفت: رالی حرم تا حرم روز جمعه ۴ اسفند ماه ۹۶ با شرکت ۵۰ دستگاه خودرو از حرم مطهر امام رضا(ع) در شهر مشهد آغاز می‌شود و پس از طی حدود ۲ هزار کیلومتر با عبور از شهرهای سمنان، بروجرد، ایلام و مهران، ۷ اسفند ماه ۹۶ در شهر کربلا، مقابل حرم مطهر امام حسین(ع) به پایان می‌رسد.

مونسان با اشاره به نا‌مگذاری دهه اخیر با عنوان دهه اقدام برای ایمنی راه‌ها از سوی سازمان ملل متحد و ابلاغ فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA) به کانون‌های عضو این فدراسیون در سراسر جهان، افزود: کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی برنامه‌های خاصی را در حوزه ایمنی جاده و سفر در کشور آغاز کرده است، امیدواریم با همکاری و هماهنگی سایر ارگان‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه امنیت جاده‌ای، شاهد سفرهایی ایمن در محورهای مواصلاتی باشیم.

مونسان اضافه کرد: به‌ دلیل عدم توجه رانندگان به توصیه‌های ترافیکی و عدم دقت و توجه به علائم راهنمایی نصب شده در جاده‌ها و سایر علل، متأسفانه سالانه جمعی از هموطنان جان خود را از دست داده و یا دچار ضایعات غیرقابل جبران می‌شوند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تأکید بر نقش محوری فرهنگ و آموزش در کاهش حوادث جاده‌ای، تصریح کرد: با توجه به مظایف ذاتی کانون جها‌نگردی و اتومبیلرانی، برنامه‌های خاصی در حوزه مباحث آموزشی با محوریت رالی و نمایشگاه‌های خودرویی برای افزایش سطح آگاهی مردم تدارک دیده شده است.

وی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این رالی می‌توانند ۱۰ دی تا ۲۰ بهمن ۹۶ با مراجعه به وب سایت رسمی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نشانی  www.taci.ir ثبت‌نام کنند.

 

 
 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج