فرمانده انتظامی استان قم گفت: در فضای مجازی شرایط دسترسی به تمام آسیب‌های دنیا مهیاست اما باید آگاهی افراد بالا رفته تا پیشگیری از جنس رشد مدار حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه فضای مجازی جز لاینفک زندگی مردم شده این فضا را زندگی دوم انسان دانست و اظهار کرد: فضای مجازی فرصت‌های بی بدیلی در اختیار افراد می دهد که باید آسیب‌ها و تهدیدات این حوزه را بیش از پیش دانست.

وی گفت: نقش خبرنگاران در یک شغل خلاصه نمی‌شود بلکه رسالت آن‌ها حضور موثر در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور است مجتبایی افزود: نیروی انتظامی خبرنگاران و رسانه‌ها را در کنار خود دانسته و این تعامل موجب شده تا عملکرد مثبت فرماندهی انتظامی استان قم به خوبی منعکس و بالطبع مطالبات مردم نیز بیان و در مسیر رفع آن‌ها تلاش می‌شود.

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: امیدواریم با تعامل و هماهنگی بسیار خوب بین پلیس و جامعه رسانه‌ای قم، شاهد آسایش و امنیت هرچه بیشتر مردم باشیم.وی ادامه داد: اکثریت جامعه مجرمین را کسانی تشکیل می‌دهند که نسبت به قانون آگاهی نداشته و جامعه پذیر نیستند، بنابراین رسانه‌ها باید در گسترش جامعه پذیری اجتماعی نقشی کلیدی ایفا کنند.

مجتبایی گفت: عمده‌ترین وظیفه‌ای که قانون بر عهده نیروی انتظامی قرار داده برقراری امنیت و آرامش در جامعه است و اگر قلم و اقتدار و یا به تعبیر دیگر رسانه و نیروی انتظامی در کنار هم قرار بگیرند بسیاری از مشکلات و معضلات در جامعه حل می‌شود.

وی پلیس و رسانه را دو ابزار مهم در انتقال واقعیت‌های جامعه عنوان کرد و افزود: این دو قشر می‌توانند نقش موثرتری در معرفی ریشه‌های وقوع جرم و همچنین پیشگیری عمومی از وقوع جرائم در سطح اجتماع ایفا کنند.

فرمانده انتظامی استان قم با بیان اینکه آسیب‌های فضای مجازی در امتداد فضای واقعی است، تصریح کرد: در فضای مجازی شرایط دسترسی به تمام آسیب‌های دنیا مهیاست اما باید آگاهی افراد بالا رفته تا پیشگیری از جنس رشد مدار حاصل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج