سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی گفت: تاکنون کار دفن بهداشتی ۳ هزار رأس دام سبک و ۲۱۰ رأس دام سنگین در ۱۱۶ روستای این شهرستان انجام‌گرفته است و تمامی دام سبک این شهرستان علیه تب برفکی و آنتروتوکسمی واکسینه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، یاسر علیزاده بابیان اینکه در ۱۱۶ روستای این شهرستان عملیات ضدعفونی و سم‌پاشی انجام‌شده است، افزود: ۹ اکیپ جهت پایش روستاها به این مناطق اعزام‌شده‌اند و به‌صورت مستمر روستاها را پایش می‌کنند.

این مقام مسوول از اعزام اکیپ‌های درمانی دامپزشکی به ۴۲ روستای شهرستان ثلاث باباجانی خبر داد و گفت: اکیپ‌های مذکور تاکنون ۵ هزار و ۱۳ رأس دام سبک و ۹۳۰ رأس دام سنگین را به‌صورت رایگان ویزیت و درمان کردند.

وی به دیگر اقدامات دامپزشکی در مناطق زلزله‌زده این شهرستان اشاره کرد و واکسیناسیون تب برفکی ۵۰۰ رأس دام سنگین در مجتمع گاوداری میرآباد و هلول، واکسیناسیون تب برفکی و انتروتوکسمی برای ۶ هزار و ۱۵۰ رأس دام سبک در ۱۱ روستا را ازجمله این اقدامات برشمرد.

علیزاده همچنین واکسیناسیون تب برفکی و آنتروتوکسمی دام سبک با پوشش کامل روستاهای آسیب‌دیده و ویزیت و درمان رایگان در روستاها را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام شبکه دامپزشکی شهرستان ثلاث باباجانی برای روستاهای زلزله‌زده عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج