خلیل حیدری گفت: در ۹ ماهه سال جاری ۶۷۰ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۸۶۰ دلار کالا با وزن یک‌میلیون و ۸۳۹ هزار و ۷۲۹ تن در گمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادرشده است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، حیدری افزود: در این مدت تشریفات صادرات از گمرک کرمانشاه ۵۱۹ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۶۵۰ دلار کالا به وزن یک‌میلیون و ۴۴۳ هزار و ۹۲ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازلحاظ ارزش با ۲۷ درصد افزایش و از حیث وزن نیز ۲ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در ۹ ماهه سال جاری گمرک کرمانشاه سهم نخست میزان صادرات را در بین گمرکات و بازارچه‌های استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

حیدری در ادامه بیان داشت: در این مدت نیز تشریفات صادرات از گمرک پرویزخان ۹۳ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۴۶۵ دلار کالا به وزن ۲۲۵ هزار و ۴۵۷ تن بوده که جایگاه دوم را در بین گمرکات استان به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه سال جاری تشریفات صادرات از گمرک خسروی ۴۲ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۶۶۳ دلار کالا به وزن ۱۴۹ هزار و ۷۲۱ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ازلحاظ ارزش با ۳۸ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: تشریفات صادرات گمرک پاوه نیز ۱۵ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۸۲ دلار کالا به وزن ۲۱ هزار و ۴۵۸ تن است.

وی عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کاشی و سرامیک، لوازم خانه‌داری و پاکیزگی، انواع ظروف پلاستیکی و ملامین، سیب‌زمینی محفوظ شده به‌جز در سرکه یا جوهر سرکه یخ نزده کولرهای آبی، جوال و کیسه برای بسته‌بندی کالا از نوار پلی‌اتیلن یا پلی‌پروپیلن، رول نایلون، پودر یا مایع لباسشویی، رب گوجه‌فرنگی، سیمان، رخام پولیش داده‌شده عنوان کرد و گفت: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج