همنت فاضلاب با حضور اساتید دانشگاه صنعتی، نمایندگان پژوهشگاه آب و فاضلاب و نمایندگان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به منظور یافتن راه حل چالش صنعت فاضلاب در سالن شیخ بهایی آبفا استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، معاون منابع انسانی و بهبود مدیریت شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: همنت یک رویداد کارآفرینی سه مرحله ای، مبتنی بر شـــرایط بومی اقتصــادی و کارآفرینی در هر منطقه است. این رویداد از پنل بیان فرصت ها و یا با طرح مسأله شروع شده و طی آن افراد سعی می کنند برای خلق ارزش و نیــز نشان دادن توانمندی خود به سرمایه گذار و یا صاحبان مسأله ایده پردازی کنند، تشکیل تیم بدهنـد و اگر توانستند آن را به یک مدل کسب و کار تکــــرارپذیر و با ارزش افزوده تبدیل نمایند.

مجتبی قبادیان افزود: توجه به توسعه و صنعتی شدن جوامع و تغییر اقلیم که منجر به کاهش منابع آب در دسترس در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران شده است، توجه به فاضلاب و مدیریت صحیح آن به عنوان یک منبع آبی دائم و مطمئن اهمیت بسیاری یافته است.

وی گفت: اثرات زیان بار مدیریت ناصحیح فاضلاب بر محیط زیست و بهداشت عمومی بیش از پیش اهمیت ارائه راهکارهایی برای حل معضلات مربوط به این بخش را روشن می‌کند.با وجود پژوهش‌ها و اقدامات گوناگون و عمده در خصوص مسائل مربوط به فاضلاب، همچنان راهی طولانی برای رسیدن به اهداف مد نظر در پیش است. برای غلبه بر چالش‌های پیش رو مدیران، متخصصان، علاقه‌مندان و  نیز تمام مردم می‌بایست هر کدام وظیفه خود را در قبال این چالش‌ها به درستی دانسته و به آن عمل نمایند.

قبادیان بیان کرد: به دنبال برگزاری موفق همنت آب در مهرماه 95  به همین دلیل در بهمن ماه امسال شاهد برگزاری رویداد هم نت فاضلاب خواهیم بود. این رویداد سه روزه توسط پژوهشکده آب و فاضلاب دانشگاه صنعتی اصفهان، بنیاد نخبگان استان اصفهان و شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد گردید.

معاون منابع انسانی وبهبود مدیریت شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به هدف از برگزاری همنت فاضلاب اظهار داشت: در برگزاری همنت فاضلاب به دنبال بررسی چالش‌ها و فرصت‌های موجود در این صنعت به منظور خلق ارزش و ارتباط با سازمان های ذیربط و پیگیری موضوع تا یافتن راهکارهایی نو و تبدیل آن به مدل های قابل اجرا و تکرارپذیر هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج