متاسفانه طی چند روز گذشته، راهپیمایی آرام و مطالبه‌گرانه مردم برای گلایه از وضع اقتصادی، در جای جای کشور به اغتشاش و آشوب تبدیل شد که استان لرستان نیز در این میان دست‌خوش ناآرامی‌های موسمی و چند ساعته شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، طی چند روز گذشته، راهپیمایی آرام و مطالبه‌گرانه مردم برای رفع مشکلات اقتصادی و مبارزه با فساد، در جای جای کشور از جمله برخی شهرهای لرستان به اغتشاش و آشوب کشیده شد.

بر اساس این گزارش متاسفانه تاکنون در شهرستان دورود تعداد 5 نفر و در شهر نورآباد یک نوجوان 17 ساله جان خود را از دست دادند تا حل مشکلات در ابهامی عمیق فرو رود.

حضور معترضین در خیابان‌ها و تخریب اموال عمومی باعث هرج و مرج و ناامنی عمومی شده تا جایی که شب گذشته در شهرستان دورود، خودرو بدون سرنشین سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی این شهر پس از رها سازی در محله پل راه آهن، در برخورد با چند خودرو، به کشته شدن 3 نفر منجر شود.

طبق گزارشات واصله و تایید مقامات امنیتی استان، در شهرستان کوهدشت نیز اغتشاشگران از هیچ اقدام تخریبی کوتاهی نکرده و یک خودرو پلیس را به آتش کشیدند.

همچنین شب گذشته در خرم‌آباد نیز، معترضین ضمن تخریب بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری سطح شهر، به مسجد آیت‌الله کمالوند این شهرستان نیز خساراتی وارد کردند.

این در حالی است که به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، اغتشاشگران به‌نام مردم و به کام دشمنان مردم تجمع کرده‌اند و در شهرهایی همچون کوهدشت، نورآباد و دورود توسط افراد غیر بومی و در برخی موارد ضد انقلاب و تکفیری هدایت می‌شوند.

در همین رابطه، مدیرکل امور اقتصادی استانداری لرستان در جلسه کارگروه اقتصادی و تولید استان ضمن تاکید بر ترمیم شعب بانک‌های خسارت دیده، تاکید کرد که شعب آسیب‌دیده در ارائه خدمات بانکی به مردم کوتاهی نکنندد و افزود: هیچ بانکی حق تعطیلی شعب خود را به بهانه تخریب ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج