فرماندار شفت و نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با همراهی مسوولین و مدیران دستگاه های اجرایی از روستاهای چماچا، مژدهه، خرطوم و ناصران بازدید و از نزدیک با مردم این روستاها دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمد رضا محسنی در ابتدای این دیدار مردمی در مسجد حضرت موسی ابن جعفر روستای چماچا با اشاره به پیگیری های انجام شده برای تسریع در روند اجرای پروژه بهسازی راه ملاسرا-شفت افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 14میلیارد و 400 میلیون تومان در مرحله برگزاری مناقصه و واگذاری به پیمانکار است.

وی با بیان اینکه  طرح احداث همزمان میدان و تقاطع در ملاسرا نیز با اعتبار 8 میلیارد و 400 میلیون تومان تصویب شده است و در آینده ای نزدیک ابلاغ خواهد شد افزود: ساماندهی ورودی های شفت و بهسازی مسیرهای اصلی یکی از اولویت های دولت در این شهرستان است.

نماینده عالی دولت در شفت پروژه غرب نزدیک و آبرسانی به شهرهای شفت و احمدسرگوراب را یکی از خدمات ماندگار به مردم این سامان برشمرد و افزود: این پروژه با اعتباری حدود 10 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی در ماه های آتی اجرایی خواهد شد.

محسنی  با بیان اینکه دولت برای ارتقای شاخص آبرسانی در سطح روستاهای شفت نیز برنامه ریزی کرده است افزود: طرح آبرسانی به 52 روستای شفت در حال پیگیری و زمین این مجتمع آبی در روستای بداب آماده شده و عملیات اجرایی آن در بازه زمانی 2 تا 3 سال خواهد بود.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه در سال جاری 3 دهنه پل در تالش محله، دستخط محله و خلیفان چماچا ساخته خواهد شد و یک رشته راه روستایی به طول 800 متر آسفالته می شود افزود:  3 ترانس برق در آزادمحله و خلیلان  چماچا و خرطوم  تا پایان سال به  بهره برداری خواهد رسید و 641 متر شبکه برق رسانی در برخی از این روستاها بهسازی و اجرا خواهد شد.

وی تکمیل مطالعات آبرسانی و حفر چاه در چماچا را یکی دیگر از پروژه های عمرانی در این روستای گردشگری دانست.

محسنی با بیان اینکه 340 هکتار از شالیزارهای شهرستان شفت در سال جاری تجهیز و نوسازی خواهد شد، افزود: این شاخص در روستا های خرطوم و چماچا به ترتیب 50 و 20 هکتار است.

وی در پایان افزود:  زیرسازی مسیر بقعه میرشمس الدین مژدهه  نیز یکی از پروژه های  بنیاد مسکن است که تا پایان سال انجام خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج