رئیس اتاق اصناف استان اصفهان گفت: با ورود تخم‌مرغ وارداتی به بازار مصرف، بخشی از تب‌ و تاب افزایش قیمت که در پی کاهش عرضه تخم‌مرغ در بازار داخل بود، برطرف شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رسول جهانگیری  در رابطه با کنترل بازار تخم‌مرغ گفت: با ورود تخم‌مرغ وارداتی به بازار مصرف، بخشی از تب‌ و تاب افزایش قیمت که در پی کاهش عرضه تخم‌مرغ در بازار داخل بود، برطرف شد.

وی افزود: در حال حاضر تخم‌مرغ وارداتی در میادین و فروشگاه‌های بزرگ تهران توزیع‌ شده است و در مراحل بعدی در سطح شهرستان‌ها عرضه خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان تأکید کرد: تأثیر واردات تخم‌مرغ بر بازار مصرف، اندکی زمان‌بر است اما با ورود نخستین محموله‌های وارداتی تخم‌مرغ به کشور، بخش زیادی از هیجانات بازار مصرف‌کننده فروکش کرد.

وی با ابراز امیدواری از تعادل عرضه و تقاضا در بازار تخم‌مرغ در پی واردات این محصول به کشور خاطرنشان کرد: زمانی که بازار محصولی به‌ واسطه کاهش تقاضا متشنج می‌شود و بحث روانی بر بازار مصرف‌کننده غلبه می‌کند، با انجام واردات محصول مشخص، می‌توان بخشی از کمبود عرضه را در داخل برطرف کرد و آرامش را به بازار بازگرداند.

جهانگیری اظهار داشت: بیشترین واردات تخم‌مرغ که تاکنون صورت گرفته است از کشور ترکیه بوده که در شرایط فعلی سریع‌ترین گزینه برای واردات این محصول نیز به حساب آمده است.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان در پایان گفت: در حال حاضر چیزی به اسم آنفلوانزای مرغی در استان اصفهان وجود ندارد و از نظر تولیدات مرغ و تخم‌مرغ استان اصفهان حالت عادی خود را سپری می‌کند و گرانی‌های اخیر نیز به دلیل سراسری بودن توزیع محصول و هماهنگ بودن بازار محصول در سطح کشور رخ داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج